کد خبر: 72911 | زمان مخابره: ۱۴:۵۱:۰۲ - سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 465 views | |

اسکان رایگان زلزله زدگان در شاهین‌شهر، میمه و برخوار

۱۳۹۶۰۸۲۹۰۰۰۴۰۰_PhotoA

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه  در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: تعداد قابل توجهی از مردم اصفهان و به ویژه مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در تماس‌هایی که با من داشتند ‌آمادگی خود را اعلام کردند تا منزل‌هایشان را به صورت رایگان در اختیار مردم زلزله‌زده غرب کشور که واحدهای مسکونی آنها تخریب شده قرار دهند.

وی افزود: مردم اصفهان و شاهین‌شهر اعلام آمادگی کردند تا زمانی که کار بازسازی واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده به پایان رسد مردم این مناطق که واحد مسکونی‌شان تخریب شده به صورت رایگان در منازل آنها اسکان داشته باشند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: هر یک از هموطنان ما در مناطق زلزله‌زده که تمایل به حضور در اصفهان را دارند می‌توانند با بنده ارتباط بگیرند.
۱ ديدگاه مطلب براي " اسکان رایگان زلزله زدگان در شاهین‌شهر، میمه و برخوار " ارسال شده است.

  1. علی اسماعیلی می‌گه:

    ضمن تشکر از مردم عزیز که کمکهای خود را به مردم زلزله زده کرمانشاه بی ریا و با اخلاص تقدیم کردند اما نسبت به این طرح انتقاد جدی دارم. انتقال بخشی از مردم آن دیار به مرکز کشور خود باعث ترویج و تشویق به مهاجرت و درنهایت ایجاد و گسترش حاشیه نشینی در مرکز استان خواهد شد. مردم عزیزی که از آن مناطق محروم به مرکز استان منتقل شده و با دیدن امکانات و… در شهرهای مرکز قطعا دیگر علاقه ای به بازگشت به محل سکونت قبلی خود نخواهند داشت. همان اتفاقی که برای مهاجران عزیز در زمان جنگ اتفاق افتاد. از طرفی پروسه بازسازی مناطق زلزله زده قطعا زمان بر خواهد بود و این امر باعث تداخلات فرهنگی بین خانواده های محترمی که از مناطق زلزله زده آمده اند و فرهنگهای بومی پیش آمده که تجربه علمی و تاریخی در بعد از انقلاب نشان داده خیلی هم نتایج خوبی به بار نیاورده است. به نظر نگارنده بهتر است خانواده های محترم زلزله زده تا زمان بازسازی مطمئن مناطق در محل زندگی خودشان اسکان موقت داده شده یا در مناطق هم فرهنگ و هم زبان خودشان در شهر های همجوار اسکان داده شوند.

    (-2)
ارسال نظر


2 + چهار =


آخرین خبرها