کد خبر: 72905 | زمان مخابره: ۶:۲۵:۲۸ - سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 408 views | |

بررسی آثار ثبت ملی در میمه ، ازان و وزوان

images

جواد چهرراضی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین شهر اظهار کرد: پرونده آثار ناملموس در بخش‌های مردم شناسی، صنایع دستی و کشاورزی در شهرستان شاهین شهر و میمه در مرحله بررسی ثبت ملی ست.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، پرونده‌های گویش مردمان شهرهای میمه و گز، عزاداری اهالی روستای مورچه خورت، طبل سازی، حلواسازی، دانش کشت خربزه گرگاب، تولید زعفران روستای ازان  و پرده خوانی وزوان در مراحل بررسی‌های استانی و کشوری ثبت ملی قرار دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شاهین شهر و میمه به ثبت ملی ۵۰ اثر ملموس تاریخی در این استان اشاره و خاطرنشان کرد: پیش از این مراسم عزاداری محرم روستای سه بخش میمه در مراسمی، امسال در فهرست آثار ناملموس ملی ثبت شده بود.

چهرراضی برپایی جشنواره های روستایی انگور حسن رباط و زعفران ازان را در رونق صنعت گردشگری، تشویق اهالی به تولید محصولات کشاورزان و تولید ثروت مؤثر دانست و از برپایی نخستین بار جشنواره  رویش گل محمدی و فرش شهر میمه در اردیبهشت سال آینده خبر داد.

وی مفهوم میراث فرهنگی ناملموس یا همان فرهنگ، آداب و رسوم را از دستاوردهای معنوی هر قوم و تمدن بیان کرد که به نوعی ریشه در هویت و دیدگاه مردم دارد.
۲ ديدگاه مطلب براي " بررسی آثار ثبت ملی در میمه ، ازان و وزوان " ارسال شده است.

 1. میمه می‌گه:

  بهتراست بجای جشنواره های هزینه داربفکراشتغال باشید

  (2)
  • همشهری می‌گه:

   مشخص است که میمه ای نیستی چون مردم میمه از زمان برگزاری جشنواره انگور حسن رباط این مطالبه را از مسولین شهرداشتند و اتفاقا ججشنوارههای اینچنینی باعث اشتغال هم می شوند و همچنین معرفی ظرفیتهای یک شهر و منطقه وروستا
   بهتر نبود با نام واقعی شهر خودتان نظر می دادید ؟ و حسادت را کنار می گذاشتید؟

   (-5)
ارسال نظر


− 2 = یک


آخرین خبرها