کد خبر: 72893 | زمان مخابره: ۶:۴۲:۱۲ - یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 270 views | |

دولت از تصدی گری در ساخت خانه برای زلزله زدگان بپرهیزد

۱۲۲۹۱۸

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت از تصدی گری در ساخت خانه های زلزله زدگان خودداری کند، گفت: دولت باید مبالغی را بصورت علی الحساب و تنخواه به حساب آسیب دیدگان واریز کند تا عملیات ساخت به سرعت آغاز شود.

به گزارش «نماینده»، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به  زلزله در استان کرمانشان و تخریب تعداد زیادی از منازل مردم گفت: باتوجه به ضرورت حل وفصل مشکل زلزله زدگان بنظرمی رسد دولت باید از تصدی گری در ساخت خانه های زلزله زدگان جدا خودداری کند.

وی افزود: حضور گروه های امدادی در روزهای ابتدایی پس از زلزله ضروری است اما طولانی شدن حضور آنان با وجود نیت پاک و خیر امدادگران داوطلب مانع به جریان افتادن زندگی واقعی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: ادامه حضور نیروهای مامور اداری از سایر استانها بسیار پرهزینه و خلاف عقل است و باید به مدیریت محلی در منطقه احترام گذاشت و آنرا به رسمیت شناخت.

حاجی دلیگانی گفت: روند اداری و کاغذبازی پرداخت خسارت، کمک بلاعوض و وام ساخت منازل باید به حداقل ممکن برسد و باید برای دستگاه دولتی در این زمینه ضرب الاجل گذاشت.

وی افزود:  در فاصله زمانی بررسی کارشناسی باید مبالغی را بصورت علی الحساب و تنخواه به حساب آسیب دیدگان واریز کرد تا عملیات ساخت به سرعت آغاز شود. این تنخواه می تواند با ضمانت از طریق یارانه، چک و سفته باشد تا در صورتی که پرداخت قطعی توسط کارشناسان تایید نشد مبالغ علی الحساب پس گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اضاف کرد: وقتی پول ازطریق حساب یارانه سرپرست خانواده واریز شد، بخش خصوص اعم از مصالح فروش و … ونیروی انسانی کاربلد باشتاب در منطقه زلزله زده مسقر وخدمات می دهند.

حاجی دلیگانی گفت: ساخت یک اتاقک کوچک برای اسکان موقت توسط خود مردم با بلوک سیمانی ٢۴ساعت زمان می برد و در کنار آن هم کار ساخت ساختمان دایم خود را شروع می کند.
۱ ديدگاه مطلب براي " دولت از تصدی گری در ساخت خانه برای زلزله زدگان بپرهیزد " ارسال شده است.

 1. Foroud.Arbabian می‌گه:

   ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ 
  ۱۵:۱۵:۳۶
  در انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی استان اصفهان نمایندگان شورای عالی استانها انتخاب شدند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، در راستای اجرای ماده ۱۶ (اصلاحی۶/۷/۱۳۸۲) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، جلسه شورای اسلامی استان اصفهان با هدف تعیین هیات رئیسه سال اول دوره پنجم و اعضای این استان درشورای عالی استانها به مدت ۴ سال برگزار شد.

  براساس این انتخابات،عبداله کیانی به عنوان رییس و علی کیخایی به عنوان نایب رییس انتخاب شدند.

  همچنین قدرت اله یعقوبی و حسام نظری به عنوان منشی اول و دوم و درنهایت مهران صادقی به عنوان سخنگوی این شورا در هیات رئیسه سال اول دوره پنجم برگزیده شدند.

  در پایان این انتخابات نیز حسین میرزاییان، عباس محمد صالحی و حسنعلی مبینی نژاد به عنوان نمایندگان اول تا سوم در شورای عالی استانها انتخا

  (0)
ارسال نظر


− چهار = 3


آخرین خبرها