کد خبر: 72596 | زمان مخابره: ۶:۳۹:۰۸ - دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 439 views | |

دستور آسفالت جاده ی جوشقان به میمه صادر شد

۶۰۱۳۵

دستور آسفالت جاده ی جوشقان به میمه صادر شد

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان اصفهان، علیرضا محفوظی معاون پارلمانی وزارت راه وشهرسازی به همراه امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع این وزارتخانه از وضعیت راههای شهرستان نظنز بازدید کردند.

در این سفرکه با همراهی مرتضی صفاری نماینده مردم نطنز وبخش قمصر در مجلس شورای اسلامی و حجت اله غلامی مدیرکل راه و شهرسازی استان و تنی چند از مسئولین محلی انجام شد، از پروژه‌های راه وشهرسازی بازدید بعمل آمد.

صفاری نماینده مردم شهرستان نطنز و قمصر در مجلس در ابتدا با توجه به قدمت وقناع تاریخی این شهرستان، بحث گردشگری و ایجاد زیرساختهای راه و شهرسازی را از اولویت های این شهرستان و از خواسته های مردم عنوان کرد و گفت: شهرستان نطنز با داشتن آثار انسانی ۴۰۰۰۰ ساله در منطقه از قدمت بسیاری به لحاظ تاریخی برخوردار است که با توجه به بستر های گردشگری موجود در شهرستان، بحث زیرساختها هم از نظر راه ارتباطی و هم از منظر شهرسازی برای مردم حائز اهمیت است.

وی با اشاره به درخواستهای مردم شهرستان در حوزه راه وشهرسازی از مهمترین خواسته های مردم را احداث باند دوم محور نطنز به کاشان و جاده سایت هسته ای شهید احمدی روشن ، دوبانده کردن محور نطنز – بادرود، احداث مسیر ابیانه به قهرود و قمصر، احداث کمربندی نطنز، ادامه باند دوم بادرود – کاشان، اصلاح نقاط حادثه خیز محور قمصر- کامو- جوشقان، روکش آسفالت جوشقان به میمه ، اصلاح خروجی های قمصر، بادرود و طرقرود از آزاد راه و تحویل و تحول سایت های مسکن مهر به شهرداری ها و تصویب طرح های جامع وتفصیلی عنوان کرد و خواستار رفع مشکلات مردم در این حوزه شد.

علیرضا محفوظی معاون پارلمانی وزارت راه وشهرسازی با توجه به موارد درخواستی اعلام شده در زمینه های مختلف گفت: لازم است تا  اولویت ها و فوریتها را شناسایی و بر آن اساس برنامه ریزی نموده و با همت وتلاش همه دست اندرکاران اهداف را دنبال نماییم .

محفوظی با اشاره به وظایف خود در معاونت پارلمانی، دنبال کردن خواسته های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را  در راستای رفع مشکلات مردم عنوان کرد و خواست تا در احداث پروژه های عمرانی به ویژه احداث کمربندی برای شهر در شهرستان بحث معیشت و اقتصاد مردم نیز در نظر گرفته شود.

امیر امینی معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی نیز ضمن بازدید از پروژه های راه وشهرسازی در شهرستان نطنز و بخش قمصر خواسته های مردم را جزو حقوق مشروطه آنها عنوان کرد وگفت: برخی از خواستها در خصوص راههای شریانی ، برخی در حوزه راههای دسترسی و روستایی و برخی درخصوص ساماندهی مناسبات شهری است که اولویت بندی آنها بسیار حائز اهمیت است .

امینی با اشاره به اختصاص بخش اعظمی از شبکه های حمل ونقلی به بخش خصوصی اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت در بودجه سال ۹۷در شبکه راهها واگذاری و تعامل ۴۶۰۰۰ میلیارد تومان پروژه به بخش خصوصی است که در سال ۹۶، ۱۶ هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان پروژه با مشارکت بخش خصوصی انجام شده که در این زمینه شهرستان نطنز از این سرمایه گذاری بی بهره نبوده است .

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه وشهرسازی در ادامه بیان داشت: برای احداث کمربندی برای شهر نطنز لازم است بارعایت اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم در طرح جامع شهر در نظر گرفته شود و طرح جامع بر اساس عبور این اقتصاد از کنار شهر ساماندهی و به تصویب برسد.

گفتنی است در این سفر ضمن بازدید از پروژه های راه وشهرسازی شهرستان و اخذ تصمیمات لازم، دستور اجرای عملیات آسفالت ۱۰ کیلومتر جاده جوشقان به میمه با توجه به زیرسازی آن توسط خیرین راهساز صادر شد./ارسال نظر


6 + = ده


آخرین خبرها