کد خبر: 72343 | زمان مخابره: ۶:۳۷:۱۳ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۴ نظر | دفعات مشاهده : 378 views | |

مخالفت حاجی با شعار فرزند کمتر

images

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شاهین‌شهر، اظهار کرد: از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی سه سؤال با موضوع برنامه‌های این وزارتخانه در مقابله کندی رشد جمعیت مطرح کردیم.

وی افزود: البته وزیر بهداشت به سؤال جمعی از نمایندگان پاسخ نداد است و اگر این عدم پاسخ گویی طولانی شود، از ابزار قانونی مجلس شورای اسلامی استفاده خواهیم کرد.

نماینده مردم برخوار، شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مدیرانی در بدنه وزارت بهداشت وجود دارند که هنوز به شعار یک دهه پیش این وزارتخانه که فرزند کمتر زندگی بهتر اعتقاد دارند.

وی در پایان عنوان کرد: این طرز تفکر با توجه به روند پیر شدن جمعیت کشور هم‌خوانی دارد که درخواست داریم، وزیر بهداشت در این‌باره چاره‌ای بیندیشد.
۴ ديدگاه مطلب براي " مخالفت حاجی با شعار فرزند کمتر " ارسال شده است.

 1. ................... می‌گه:

  …و البته دیگر آقای حاجی حق ندارد دولت یا سایر وزراء را مورد سوال قرار دهد که فکری برای اشتغال کنند !!!!
  نمی شود هم استقلال به سبک شعار مرگ بر …… داشت . هم جمعیت زیاد داشت و هم زندگی راحت داشت . آقای حاجی لطفا شما بگوئید چطور یک پدر با ۸۰۰ هزار تومان حقوق برای سه دخترش امکان تحصیل فراهم کند .فقط جمعیت زیاد آن هم گرسنه و بی سواد .لطفا کمی تفکر و بعد مخالفت…

  (6)
 2. دورازدیار می‌گه:

  باعرض سلام
  ظاهرا نفس آقای حاجی ازجای گرم درمیادبا این خرج ومخارج کی میتونه توی این دوره بچه زیاد کنه حالا اومدیم آقای وزیر بهداشت هم محکوم شد ودربدنه دولت مدیرانی به کارگرفت که دیدگاهشون فرزند بیشتر زندی بهترآیا شدنیه؟وضع معیشت مردم را درست کنید خود به خودفرزند بیشتر سروکله اش پیدامیشه

  (5)
 3. گذر می‌گه:

  جناب آقای حاجی
  کمی به روز باشید !
  الان جامعه ایران دچار مشکل مجرد گرایی و ازدواج های سفید یا همان به اصطلاح همباشی است . شعار فرزند بیشتر یا کمتر چالش دهه ۶۰ بود که عوارض موفقیت شعار فرزند بیشتر را بیش از ۱۰ سال است شاهدیم بچه های دهه ی ۶۰ را دیدیم که چه بر سرشان آمد .لطفا کمی بروز باشید.

  (2)
 4. خطرهای کاهش رشد جمعیت می‌گه:

  خطرهای سیاسی و امنیتی
  خطرهای اقتصادی
  خطرهای فرهنگی و اجتماعی
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910730000482
  لطفا به صورت دقیق مسأله دقت بشه. وزرا با اجتناب از اتخاذ سیاست های کنترل جمعیت، مردم را مجبور به افزایش جمعیت نمی کنند بلکه با برنامه ها و اقدامات خود، شرایط چنین کاری را تسهیل کرده و مردم را ترغیب می کنند.

  (0)
ارسال نظر


5 − = سه


آخرین خبرها