کد خبر: 72174 | زمان مخابره: ۶:۲۹:۰۳ - یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱ نظر | دفعات مشاهده : 298 views | |

بهره‌برداری از کلینیک تخصصی بیمارستان گلدیس در آذرماه

۱۳۹۶۰۷۲۹۰۰۱۱۹۴_Test_PhotoH

به گزارش خبرگزاری فارس از شاهین‌شهر، خلیل امیرزاده ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: کلینیک تخصصی بیمارستان گلدیس با ۳۰ میلیارد ریال هزینه آذر ماه امسال به صورت آزمایشی بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: این کلینیک با ۶۵ درصد پیشرفت ساخت، در چهار طبقه و در زمینی به وسعت ۲ هزار مترمربع زیربنا در محدوده این بیمارستان در حال ساخت است، در کلینیک تخصصی بیمارستان گلدیس ۲۴ درمانگاه تخصصی مستقل از بیمارستان از جمله رادیولوژی، فیزیوتراپی و دندان‌پزشکی مجهز راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر خاطرنشان کرد: با جابجایی درمانگاه‌های بیمارستان به کلینیک جدید ۳۲ تخت بیمارستان به ظرفیت تخت‌های این بیمارستان اضافه خواهد شد، بیمارستان گلدیس هم‌اینک ۱۷۳ تخت فعال دارد.

وی بازسازی و توسعه اورژانس با امکان خدمات‌دهی حداکثر ۳۵ تخت بیمار و ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به وسعت ۵۰۰ مترمربع و احداث نمازخانه به وسعت ۲۰۰ مترمربع با کاربری دوگانه اقامت موقت همراهان بیمار تا پایان امسال را از دیگر طرح‌های عمرانی بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر برشمرد.

امیرزاده ادامه داد: علاوه بر بهره‌برداری مرکز تولید اکسیژن بیمارستان تا پایان امسال، قرارداد احداث ساختمان مرکز دوم رادیولوژی بیمارستان نیز با بخش خصوصی منعقد خواهد شد، دستگاه رادیولوژی دوم بیمارستان نیز خریداری شده و در انبار بیمارستان نگهداری می‌شود.

وی این نوید را به شهروندان داد که با مساعدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌ زودی دستگاه  ام آر آی برای نخستین بار در این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود؛ با نصب این دستگاه پرکاربرد جمعیت ۴۵۰ هزار نفری شمال استان اصفهان از خدمات تخصصی آن بهره‌مند خواهند شد، با افتتاح دستگاه ام آر آی متخصصان نورولوژیست هم جذب این بیمارستان خواهند شد و اعزام بیماران بدحال دچار ضایعه مغز و اعصاب به بیمارستان‌های مرکز استان پایان خواهد یافت.

رئیس بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر راه‌اندازی خدمات سنجش ارزیابی ریه یا اسپیرومتری، افزایش تخت‌های نگهداری از بیماری مغز و اعصاب از ۴ به ۱۱ تخت فعال، خدمات شبانه‌روزی بیماران دیالیزی با ظرفیت ۱۵ تخت، خدمات آزمون ورزش ویژه بیماران قلبی، راه‌اندازی خدمات تشخیص نوار عصب و عضله، شنوایی‌سنجی نوزادان و بزرگسالان، شبانه‌روزی شدن خدمات سرپایی به بیماران و راه‌اندازی واحد آندوسکوپی ویژه بیماران گوارشی را از خدمات ایجادشده در سه سال اخیر بیان کرد.

وی در پایان به رتبه اول خدمات‌رسانی این بیمارستان، همچون بهترین بیمارستان‌های دولتی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره و اعلام کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌ زودی ارتقای خدمات درمانی بخش قلب و عروق و اتاق‌های عمل این بیمارستان را تائید خواهد کرد که در این صورت، بیمارستان گلدیس به بیمارستانی درجه‌یک در تمامی زمینه‌ها و با ارائه کامل انواع خدمات درمانی در کشور معرفی خواهد شد.
۱ ديدگاه مطلب براي " بهره‌برداری از کلینیک تخصصی بیمارستان گلدیس در آذرماه " ارسال شده است.

 1. خانعلی از بیمارستان گلدیس می‌گه:

  ریاست بیمارستان گلدیس شاهین شهر گفت: این بیمارستان در میزان خدمات رسانی به تصادفات رکورد ثبت کرده که مورد تشویق مدیر کل مدیریت بحران استانداری نیز قرار گرفته است.
  دکتر خلیل امیرزاده در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به تاریخچه ای از ساخت این بیمارستان گفت: این بیمارستان در سال ۸۰ با ۶۰ تخت فعالیت خود را شروع کرد و حواشی زیادی تا سال ۹۳ بدنبال داشته است.
  وی افزود: از سال ۹۳ زمانیکه من مدیریت این بیمارستان را قبول کردم با بیمارستانی مواجه بودم که ۷۲ تخت و ضریب اشغال ۴۳% را داشته و بیماران بیشتر به مراکز درمانی و بیمارستانی اصفهان مراجعه میکردند .
  دکتر امیر زاده یکی از مشکلات آن دوران را همزمان شدن طرح سلامت و رفع کمبودها و رسیدن به جایگاه واقعی عنوان کرد .
  بیمارستانی مناسب شهروندان داریم
  ریاست بیمارستان با تأکید بر اینکه ما معتقدیم باید فعالیت این مکان در خور شهروندان باشد گفت: بنابراین کیفیت را بالا بردیم که با مراکز استانی نه تنها برابری بلکه رقابت داشته باشیم و در این رابطه در سال ۹۴و۹۵ توانستیم عنوان درجه یک را از سوی وزارت بهداشت و درمان کسب کنیم و جزء ۱۶ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی شویم .
  وی تصریح کرد: ویترین کل عملکرد بیمارستان، بررسی اورژانس است که ما رقم قابل توجهی در این مورد داریم.
  ریاست بیمارستان گلدیس بیان داشت: پس از مراجعه بیمار طی ۶ ساعت اول ورود باید وضعیتش مشخص شده باشد که در این حالت بیمارستان گلدیس بالای ۹۵% بیماران را زیر۶ ساعت انجام می دهد.
  دکتر امیرزاده به تعداد پزشکان در حالت اورژانس اشاره کرد و گفت: ۴ پزشک مقیم در محل و ۲ پزشک دیگر برای مواقع ضروری داریم که فرصت بزرگی برای ایمن بخشی به بیماران محسوب میشود.
  طرح سلامت در این بیمارستان اجرا شد
  وی از سرویس های ارائه شده در طرح سلامت سخن گفت و افزود: این طرح در ۸ محور ابلاغ شده است که از جمله این محورها میتوان به کاهش هزینه های پرداختی بیماران،حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان های دولتی، ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان های دولتی، ارتقای کیفیت خدمات ویزیت در بیمارستان های دولتی، برنامه ترویج زایمان طبیعی، برنامه حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، راه اندازی اورژانس هوایی اشاره کرد که در این رابطه بیمارستان گلدیس نیز اقداماتی انجام داده است.
  دکتر امیر زاده با بیان امکانات تخصصی این بیمارستان گفت: جراحی عمومی, بیهوشی,ICU, پزشک داخلی و زنان و زایمان به صورت مقیم جذب کرده ایم و با توجه به ضرورت و ارتقا درجه، طب اورژانس جایگزین بخش داخلی شده است.
  ۱۷۳ تخت فعال در بیمارستان داریم
  دکتر امیر زاده گفت: در حال حاضر ۱۷۳ تخت فعال و ضریب اشغال ۶۰ % داریم که این نشان از رسیدن به رسالت درجه مطلوب میباشد.
  وی بااشاره به اینکه در سال ۹۴ عنوان بیمارستان ارجاع شمال اصفهان را به خود اختصاص داده ایم افزود: این عنوان در پی راه اندازی سرویس تخصصی و فوق تخصصی صورت گرفته است.
  ریاست بیمارستان ادامه داد: راه اندازی سرویس جراحی اعصاب, توسعه تخت ویژ(ICU) با پتانسیل پوشش بیماران شهرهای اطراف, تاسیس (NICU) ویژه نوزادان نارس, پذیرش بیماران دیالیزی با ۱۵ تخت از جمله خدمات این بیمارستان به حساب میاید.
  دکتر امیرزاده به تحولات اخیر این بیمارستان اشاره کرد و گفت: ۱۲ تخت برای بیماران دیالیزی جوابگوی مراجعین نبود که ۳ تخت به آن اضافه کردیم، همچنین این تعداد تخت نیازمند خدمات بیشتری بود که سرویس شبانه نیز به آن اضافه شد.سنجش و ارزیابی توانایی ریه ( نوار سینه) , اندوسکوپی گوارش, نوار عصب و عضله با متخصص مربوطه, تست شنوایی ویژه نوزادان و بزرگسالان, آزمایشگاه شبانه روزی از جمله خدمات ارائه شده در این بیمارستان می باشد.
  جایگاهی برای اقامت موقت همراهان بیمار احداث می شود
  وی بازسازی و توسعه اورژانس با امکان خدمات‌دهی حداکثر ۳۵ تخت بیمار و ۱۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در زمینی به وسعت ۵۰۰ مترمربع و احداث نمازخانه به وسعت ۲۰۰ مترمربع با کاربری دوگانه اقامت موقت همراهان بیمار تا پایان امسال را از دیگر طرح‌های عمرانی بیمارستان گلدیس شاهین‌شهر برشمرد.
  دکتر امیرزاده افزود: ما قصد داریم در زمینه MRI به استقلال برسیم و طبق برنامه ریز طی یک ماه آینده راه‌اندازی می‌شود؛ با نصب این دستگاه پرکاربرد جمعیت ۴۵۰ هزار نفری شمال استان اصفهان از خدمات تخصصی آن بهره‌مند خواهند شد، با افتتاح دستگاه ام آر آی متخصصان نورولوژیست هم جذب این بیمارستان خواهند شد و اعزام بیماران بدحال دچار ضایعه مغز و اعصاب به بیمارستان‌های مرکز استان پایان خواهد یافت.
  وی با ابراز امیدواری گفت: انشاالله امسال بتوانیم بخش CCU و اتاق عمل را انتقال دهیم و بخش چشم را نیز راه اندازی کنیم که در پی آن به عنوان بیمارستان ژنرال شناخته می شویم.
  ریاست بیمارستان افزود: کلینیک ویژه بیمارستان گلدیس در مساحت ۲ هزار متر مربع ۶۵% پیشرفت فیزیکی داشته است. این کلینیک ۴ طبقه ای شامل ۲۴ درمانگاه اختصاصی و دارای رادیولوژی مستقل و دندانپزشکی خواهد بود.
  دکتر امیر زاده بیان داشت: با این تحول ۳۲ تخت به تخت های فعال ما اضافه میشود و انشاالله در دهه فجر سال جاری شاهد افتتاح آن باشیم.
  وی به بازسازی اورژانس بیمارستان گلدیس اشاره کرد و گفت: ۴۰۰ متر مربع مساحت محل قبلی وسعت پیدا کرده است و برای این تغییر ساحت هزینه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال صرف شده است, در حالت عادی ۲۴ تخت دارد و در شرایط اضطراری ۱۱ تخت دیگر به آن اضافه میشود.
  رئیس بیمارستان گلدیس به پروژه های سالن آموزشی , محل استقرار , رادیولوژی دوم سالن مدارک پزشکی اشاره کرد و گفت: این پروژه ها در انتظار تأیید مسؤلین جهت اتمام هستند .
  امیر زاده به پروژه های آتی این بیمارستان اشاره کرد و گفت: ما در حال بررسی ساخت پروژه سانترال اکسیژن در این بیمارستان هستیم.

  (0)
ارسال نظر


5 + = هفت


آخرین خبرها