کد خبر: 72068 | زمان مخابره: ۶:۱۶:۲۷ - شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 365 views | |

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ / Saturday, 14 October, 2017

سخنرانی روحانی:
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در واکنش اظهارات ترامپ، طی سخنانی اظهارداشت: لازم بود بعد از صحبت هایی که از رئیس جمهور فعلی آمریکا شنیده شد نکاتی را به عرض ملت ایران برسانم.به گزارش تابناک، وی افزود: ترامپ جز فحاشی و مشتی از اتهامات واهی علیه ملت ایران حرف دیگری نداشت. من دعوت می کنم رئیس جمهورآمریکا را که هم تاریخ و هم جغرافیا را بهتر بخواند و هم ادب و اخلاق و عرف جهانی.روحانی همچنین تاکید کرد:  دولت آمریکا دولت کودتا را در شصت و چندسال پیش در این کشور روی کار آورد و قدرتی بود که با پول و اعمال نفوذ و بکارگیری  مزدوران خودش حکومت قانونی این سرزمین را سرنگون کرد و  فراموش کرده که در طول مبارزات یکپارچه مردم ایران علیه دیکتاتوری برای بدست آوردن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، کشوری که بیشترین حمایت را از دیکتاتور وقت در ایران می

تصویر صفحه اول روزنامه‌ها
۵۸۷۸a7ab

کرد، آمریکا بود.
۲ ديدگاه مطلب براي " شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ / Saturday, 14 October, 2017 " ارسال شده است.

 1. 95 می‌گه:

  با سلام
  رئیس جمهور محترم دیشب به سخنان وهن آلود ترامپ پاسخ داد و به او پیشنهاد کرد تاریخ را مطالعه کند.پیشنهاد خوبی بود اما آیا پیشنهاد کننده خود تاریخ را خوب مورد مداقه قرار داده است؟ ایشان به جنایات آمریکا در شصت و یا چهل ساله اخیر نسبت به ایران اشاره کردند و از مورد حمله قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در زمان جنگ توسط این دولت جبار سخن گفتند .اگر بازخوانی تاریخ می تواند روی تروریستهای واقعی تأثیر بگذارد پس چرا روی خود ما که زخم خورده آنها هستیم موثر نیفتاد.حداقل ما در بعد انقلاب بارها از این دولت وحشی ستمها دیدیم و دیدیم که در زمان هشت ساله دفاع مقدس چه کمکها که به متجاوز کردند و به قول شما طلبه ها جنایات این دولت رذل ، أظهر من الشمس است.پس چرا مجددا به او اعتماد کردید ؟پس چرا او را کدخدا نامیدید؟ مگر نگفته اند که انسان عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود .چرا برای چندمین بار گزیده شدیم؟ ارجاع به تاریخ بسیار خوب است و قران کریم هم در آیات متعددی امر به مراجعه به تاریخ دارد ولی وقتی مفید واقع می شود که از تاریخ درس عبرت گرفته شود.شما را بخدا بیایید یکبار هم که شده در مواقع حساس به تاریخ مراجعه و از شیرینیها و تلخیهای تاریخ درس بگیرید تا تاریخ تلخ تکرار نشود.آمریکا ،آمریکاست و هرگز با کشورها و فرهنگهایی که بخواهند دست سلطه گر را کوتاه کنند،سازش نخواهد کرد و این موضع استثمارگران از ابتدای تاریخ بوده و تا انتهاء تاریخ هم ادامه خواهد داشت .این ما هستیم که نباید فریب خوش خط و خالی گرگهای درنده زمانه باشیم که اگر اعتماد کنیم قطعا و مسلما دریده خواهیم شد . اگر سخن رهبر کبیر انقلاب که فرمود “آمریکا شیطان بزرگ است و هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید” را از یاد نبرده بودیم ،دچار چنین لغزشهایی نمی شدیم. چرا که در صورت اتحاد و استواری ما ،آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
  تنها راه عزت ما پیروی از ولایت فقیه است و بارها ثمرش را در تبعیت از امام امت و مقام معظم رهبری بخوبی مشاهده کرده ایم و غیر آن یقینا خوار و ذلیل خواهیم شد.

  (4)
  • وحدتي می‌گه:

   اگر به گذشته نه چندان دور برگردید و وقایع و اظهار نظرهای کدخدادوستان را بنگرید می بینید که هر وقت این آقایان باعث شدند کشور دچار آسیب شود ،برای جلوگیری از بر ملا شدن عمق بی کفایتیشان ،همگان را به وحدت دعوت می کنند.از دیروز تا بحال و بعد از سخنان سخیف ترامپ ، همه بلندگوها و صفحات آنان مردم را به وحدت می خواند چون خودشان متوجه خسارتی که به کشور زده اند ،شدند و دوست ندارند خیلی واکاوی شود. و الا تا زمانیکه باد به بیرقشان می خورد ،دیگران را بی سواد ، بزدل و تاجر و …..می نامیدند.امان از نا راستی که حضرت علی را مجبور به پذیرش حکمیت کرد و بعد خودشان خواستند آن حضرت را بخاطر پذیرش حکمیت وادار به توبه کنند. تاریخ همیشه تکرار می شود ولی به قول فرمایش قران کریم “چه کم هستند افرادی که عبرت بگیرند”
   مردم اهل وحدتند و وحدت را دوست دارند چون در سایه وحدت انقلاب عظیم اسلامی را به ثمر رساندند اما دلشان از کسانی که منافقانه دم از وحدت می زنند خون است .

   (2)
ارسال نظر


هشت − 1 =


آخرین خبرها