کد خبر: 71679 | زمان مخابره: ۱۷:۴۰:۳۲ - پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ | ۲ نظر | دفعات مشاهده : 509 views | |

حاجی و دکتر عبدالهی ؛ بررسی راههای توسعه ی بخش میمه

photo_2017-09-21_13-15-56

حاجی و دکتر عبدالهی ؛ بررسی راههای توسعه ی بخش میمه

با توجه به مطالب مهمی که توسط دکتر عبدالهی در جلسه ی امروز شهرداری میمه مطرح شد و در گروههای تلگرامی دوستان میمه و کیان ارائه گردید عینا گزارش  این نشست به محضر کاربران محترم تقدیم می گردد :

با سلام به دوستان عزیز و مدیر محترم گروه
امروز بازدیدی از شهرستان توسط آقای حاجی برنامه ریزی شده بود که بر اساس دعوت دفتر ایشان توفیق حضور در جلسه را پیداکردم . از شهرستان آران و بیدگل آقایان دکتر شیره پز و دکتر وشادی که قبلا برای برنامه ریزی های توسعه ای با آقای حاجی کار کرده بودند در دفتر شورای شهر حضور داشتند و با حضور اعضای محترم شورا صحبتهای مقدماتی انجام شد . در ادامه و با حضور آقای حاجی باتفاق دکتر عبدالهی و جمعی از همراهان جلسه به دفتر آقای شهردار انتقال یافت . در ابتدای جلسه آقای حاجی به معرفی دکتر عبدالهی پرداخت . دکتر عبدالهی ۷ دوره نماینده ی مجلس بوده است و با عضویت در کمیسیون برنامه و بودجه و اقتصاد و بعضا ریاست این کمیسیونها راهبردهای اجرایی مناسبی برای توسعه ی شهرها و روستاها دارد و برای همین به منطقه دعوت شده اند . پس از این معرفی کوتاه و اجمالی با توجه به ضیق وقتی که معمولا آقای حاجی دارند آقایان بیکی حسن و اسفندی از شورای شهر میمه و آقای بیابانی از شورای شهر وزوان نقطه نظرات خود را در مورد ظرفیتها و محرومیت های منطقه بیان کردند . سپس آقای دکتر عبدالهی به ایراد سخن پرداخت . سخنانی بسیار مهم و تعیین کننده که سیاست گزاران کشور اولی به شنیدن آن هستند . خلاصه ی صحبتهای ایشان را می نویسم امیدوارم تقطیع جملات مانع برداشت درست از حرفهای ایشان نشود . دکتر عبدالهی :
شهادت می دهم که آقای حاجی از نمایندگان فعال مجلس هستند . ورود به کمیسیون برنامه و بودجه کار ساده ای نیست . از کمیسیونهایی است که سرقفلی دارد . مشکلات شهر و بخش و منطقه ی شما با بسیاری از نقاط کشور مشترک است . چرا اینطور شدیم ؟ چون ترکیب جمعیت شهر و روستا به هم خورد . از ۳۰ درصد شهرنشین و ۷۰ درصد روستا نشین به معادله ای بر عکس رسیدیم . همه ی تزیین کردن ها و خط کشی ها و زرق و برق ها تا به درآمد مردم نیانجامد برای شهرها فایده ای ندارد . در آمد مردم مهم است . مردم باید درآمد داشته باشند . مردم باید پول داشته باشند . چکار کنیم تا درآمد مردم افزایش یابد ؟ کشور ما بهره مند . پولدار است . ما ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد نفت و گاز داریم . برای به دست آوردن این مقدار درآمد در کشورهایی که نفت ندارند و با مالیات اداره می شوند خیلی باید کار و تلاش کرد . چکار کنیم تا درآمد مردم افزایش پیدا کند ؟ راههای اشتباه را اصلاح کنیم . اولین اشتباه این است : ” ما از رقابت در رفتیم ” ما مردم را تنبل کردیم . بهره وری اقتصاد ما پایین است . ما با ۸۰ میلیون جمعیت ۴ میلیون واحد صنفی داریم . اگر بعد خانوار عدد ۴ باشد هر ۵ خانواده یک واحد صنفی را اداره می کنند .
برای آباد شدن میمه و شاهین شهر اولین و اصلی ترین کار اینست که سیاست ها و قوانین ما باید آماده شود برای سرمایه گذاری . باید روی دولت خط بکشیم . باید سرمایه بیاید و بخش خصوصی هم باید بیاورد . سرمایه گذاری – تولید – فروش – سود – مالیات . این چرخه باید بوجود بیاید . سرمایه امنیت می خواهد و سود . باید سیاست ها به نحوی اصلاح شود که سرمایه فرار نکند . سرمایه را باید جذب کرد . در مجلس که رئیس کمیسیون بودم سفیر آلمان آمد با هم مذاکره کردیم . می گفت ما آلمانی ها نگاهمان به سرمایه نگاه به ” آهوی ترسان” است . با کمترین احساس ناامنی فرار می کند .
باید رفتارمان ، مقرراتمان ، قوانینمان ، و … سرمایه پذیر باشند . سرمایه جایی می رود که حفره باشد .
همه ی ما باید دور تولید کننده حلقه بزنیم و حمایت کنیم . مثل کشتی گیری که قرار است روی تشک برود .
رتبه ی ما در فضای کسب و کار در دنیا ۱۲۰ است در بین ۱۸۰ کشور جهان . جلو عقربه های ساعت را نمی شود گرفت . زمان می گذرد . به کرباسیان گفتم : می خواهی موفق شوی ؟ هرچه مقررات مانع سرمایه گذاری هست را پاره کن و بریز در سطل آشغال .
امارات ۲۶ دنیاست در کسب و کار . گرجستان هفتم است . قانون کار ، قانون بیمه و … سرمایه ها را فراری دادند . ما باید ترانزیت دنیا می شدیم در این منطقه نه امارات .
اشتباه است اگر بخواهیم در همه چیز خودکفا باشیم . با یک سامسونگ اینهمه درآمد دارند ما می خواهیم تولیدات و خودکفایی های خرد خرد داشته باشیم .ما کشور کشاورزی نیستیم . هرجایی که کمتر از ۲۵۰ میلیمتر بارندگی داشته باشد بیابان محسوب می شود . اگر قیمت واقعی آب و برق و گاز و … را محاسبه کنیم کشاورزی ما زیان ده است . الان دنیا با عبور از عصر کشاورزی و عصر صنعت به عصر دانش رسیده است . شغل در خدمات است بیش از کشاورزی و صنعت . بعد از صحبتهای دکتر عبدالهی که در عین صحیح بودن نگران کننده هم بود برخی از دوستان اظهار نظر کردند . آقای بیابانی با شوخی شبیه به جدی گفتند ما از اول تا حالا فکر می کردیم خودمان مقصریم که منطقه پیشرفت نکرده است حالا فهمیدیم که ما مقصر نیستیم . در مورد توریسم هم که دکتر عبدالهی اشاره ای به در آمد زایی اش داشتند آقایان مصطفی صانعیان و مسعود مقصودی دیدگاه خود را بیان کردند . دکتر شیره پز هم شیوه ی پیگیری آقای حاجی را در استقرار سرمایه گذاران مورد حمایت قرار دادند. دکتر عبدالهی به این سوال مکتوم مانده ی جلسه که چرا این حرف ها را به مقامات ارشد نظام نمی گویید هم پاسخ دادند . ایشان گفتند از همه وقت گرفتم .مقام معظم رهبری . دفتر ایشان دعوت کردند و رفتم حرف زدم . دکتر روحانی رئیس جمهور . آیت الله هاشمی رفسنجانی . ایشان یک ساعت گوش کردند .
نامه هم برای ۸۰ مقام ارشد کشوری در همین زمینه ها نوشتم . جلسه بمنظور بازدید از نقاط مختلف بخش میمه خاتمه یافت .
در حاشیه اینکه اقدام آقای حاجی در اینکه واقعا می گردد و موشکافی می کند تا حلقه ی گمشده ی پیشرفت و توسعه ی منطقه را شناسایی کند ستودنی است . به حق بیشتر از خودمان به دنبال عیب یابی و رفع موانع هستند .
۲ ديدگاه مطلب براي " حاجی و دکتر عبدالهی ؛ بررسی راههای توسعه ی بخش میمه " ارسال شده است.

 1. دانشجوی ارشد می‌گه:

  احسنت به این پست پر محتوای صبح میمه اقای شیبانی که همانند کلاس درسی پرمحتوا بود و افرین به برگزار کنندگان این جلسات عالمانه و دور اندیشانه و تقدیر و تشکر از جناب اقای حاجی نماینده دلسوز مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار و درود سپاس از مطالب ارزشمند و پر محتوای جناب اقای دکتر عبدالهی و تقاضای تکرار این جلسات با حضور اصحاب فکر و اندیشه و فعالان اجتماعی و مسولین شهر و بخش میمه

  (2)
 2. قدرشناسان میمه ای می‌گه:

  تشکر ویژه از جناب اقای حاجی نماینده شایسته و دلسوز شهرستان و استان و کشور
  این دلسوزی های فراموش نخواهد شد
  لطفا و خواهشا منطقه گردشگری مزداباد میمه و شهرک صنعتی مهستان میمه در شمال شرکت تعاونی چند منظوره گلستان را پی گیری و اجرایی بفرمایید

  (0)
ارسال نظر


8 − = شش


آخرین خبرها