کد خبر: 61680 | زمان مخابره: ۱۵:۴۰:۴۸ - دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۴ نظر | دفعات مشاهده : 1,532 views | |

طبیعت زیبای میمه در صحرا گردی اردیبهشتی 

IMG_0019

برای من اگر فقط این تصویر را دیده بودم باور کردنی نبود که اینجا کوه ” خور ” میمه است . تلاقی دشت و کوه چشم اندازی دارد که فقط در پوسترهای رنگ آمیزی شده پیدا می شود . این رشته کوه سراسر زیبایی ، در سمت چپ جاده ای واقع شده است که از محور خاکی ” تاخورجینی ” به چشمه ی گزرتو می رسد .

IMG_0058

زیبایی چشمه ی ” گزرتو ” آنقدر خیره کننده هست که بشود گفت ” گویی سهم آدم را از بهشت به اینجا فرستاده اند ” این ترکیب زیبای آب و درخت و سایه و سبزه با همین دوربین canon با ۱۲/۱ مگا پیکسل مخصوص اقشار آسیب پذیر که سایت صبح میمه را دارند تهیه شده است . تصویر بردار هم همانطور که از تصاویر دیگرش پیداست آماتور محض است . هرچه هست در ذات این طبیعت جذاب نهفته است .

IMG_0081

از  “گزرتو ” که به سمت تخت سرخ بروی می دانی که حداقل با یک گله ی چندتایی از آهوانی که عطر آویشن میمه ای ، همه ی استرسهایشان را زایل کرده است و به آرامی به تعلیف عصرانه مشغولند ، روبرو می شوی . در این دشت ،  آرامش موج می زند و فقط گاه گاه صدای کبکی که جوجه هایش را با نزدیک شدن شب ، به گرما و آرامش خویش ، فرا میخواند ، گوش جان را نوازش می دهد .

IMG_0087

بی اعتنا به عبور ماشین که عامل اصلی همه ی تهدیدهای محیط زیست تلقی می شود به چرا مشغول است . زمین با این زیبایی ها مقداری از اندوه رانده شدن آدم از بهشت  به گناه تناول میوه ی ممنوعه را جبران می کند .

IMG_0094

در دور دست تر هم یک گله ی کوچک با گریزپایی به گدار تپه می روند و فقط خطی از غبار را برجای می گذارند .

IMG_0099

بارانهای بهاری دام های دامداران سنتی را از راهپیمایی و تعلیف بی نیاز کرده است . گله ها که بوی خوبشان در فضا پراکنده است و بمثابه ی ” نسیمی کز بن آن کاکل آیو ” به آرامی در دشت پراکنده اند . این طبیعت یک روی دیگر سکه است . روی دیگری از زندگی امروزی .  رویی که هیچوقت از سکه نمی افتد . میمه – ۹۵/۲/۲۶
۱۴ ديدگاه مطلب براي " طبیعت زیبای میمه در صحرا گردی اردیبهشتی  " ارسال شده است.

 1. اگر......میمه صاجب..... می‌گه:

  اگر شهر میمه صاجب و صلار داشت این منطقه و تحت سرخ بهترین محل برای گردشگران بود .
  به شهر کامو رفته اید فقط یک قسمت ان جای نشستن است . وای برحال ما . ایندگان چه میگویند ؟.
  در زمان شاه کدخدایان تمام صحراها را اباد کردند و میمه را بزرگترین منطقه کوهستانی و خوش اب و هوا معرفی کردند . بعد انقلاب ما چه کردیم ؟ فقط عکس گرفتیم نظر دادیم اما……فورا نظر را با مخالفت سنجیدند و از صحنه خارج شدیم تا خودشان اقدامی نمایند که انهم ……
  چند سال قبل مقرر گردید کارخانه کنسانتره میوه تقاطع دانشگاه ازاد احداث گردد . شخصی امد گفت من کارخانه یخ میزنم و …..نه گذاشت کنسانتره به نتیجه برسد نه خودش کاری کرد .
  همیشه برای طرح مسئله حاضرند اما موقع عمل اول مواظب جیبشان هستند .
  چه باید کرد . سکوت و کنار نشستن تا نگویند شما چکاره ای ؟ اقدام و عمل و وارد گود شدن و همه کاره بودن ( شهروندم)؟؟؟؟
  علی ایحال . اگر طرحی دارید که گزرتو و تخت سرخ را میتوانید جهانی کنید بسم ا…….

  (-5)
 2. میمه اي می‌گه:

  درود بر شما آقای شیبانی

  (2)
  • میمه ای میگوید می‌گه:

   چه سلامی چه علیکی؟همه از دستمان رفت مگر قبل از نسل ما پدران وگذشتگان برا ی دست اوردهای گذشتگانشان وبرای حفظ حریم اباواجدادشان مثل ماها بیعرضه وبی تفاوت بوده اند.فقط دوست دارند عکسشان دراینجا وانجا باشد چه خدمتی برای خلق کردند؟طبیعت به ان قشنگی صحراهای به ان وسعت که از هر طرف تصرف کردندو مارامحاصره کرده وحق اعتراض هم نداریم درود برچه کسی ؟درود بر گذشتگان که کسی جرات نگاه کردن به حریم میمه رانداشت مگر کسی میتوانست تخت سرخ زیبای ما یاجاهای دیگرراباین صورت تخریب نماید.پس درودبرآنان وروحشان شاد وخداهمه آنها رابیامرزدانشاءاله.

   (-3)
 3. لایک می‌گه:

  عالی بود

  (3)
 4. دور از وطن می‌گه:

  دلم برا میمه تنگ شده

  (4)
 5. سرویس بهداشتی و پسا...... می‌گه:

  هم اکنون درحال ساخت سرویس بهداشتی تکیه امام حسین ع از زمین شهرداری هستیم و دوران پساحلا را طی میکنیم .

  (-4)
 6. میمه ای می‌گه:

  دست و قلم مریزاد

  (0)
 7. سعید می‌گه:

  اقای شیبانی سلام
  در مورد تخریب گسترده در منطقه دره دوزخی _در قااب فعالیت های معدن کاری- خبر و تصویری ارائه نشده!
  اگه اشتباه نکنم چند سال قبل قرار شد برای حفاظت از منطقه و جلوگیری از دستبرد انسانی در منطقه دره دوزخی ، تجمعی در قالب اعتراض مدنی و تشکیل زنجیره انسانی صورت پذیرد که با قول مسوولان برای رسیدگی و رفع مشکل ، به سرانجام نرسید.
  به هر حال همه در این زمینه مسوولیم بسته به موقعیت و شرایط، دره دوزخی را دریابید اقایان، منطقه حفاظت شده و معدن کاری!

  (6)
 8. رهگذر می‌گه:

  …… همه ی استرسهایشان را زایل کرده است و به آرامی به تعلیف عصرانه مشغولند ، روبرو می شوی . در این دشت ، آرامش موج می زند و فقط گاه گاه صدای کبکی که جوجه هایش را با نزدیک شدن شب ، به گرما و آرامش خویش ، فرا میخواند ، گوش جان را نوازش می دهد …..
  خیلی متن زیبایی بود.
  درود….

  (0)
 9. از همین دور وبر می‌گه:

  چراااااااااااااااااااااااااا از برادران افغانی برای آبیاری باغات و مزارع میمه استفاده میشود ؟؟؟؟؟؟؟؟
  نگید کسی نیست که این کار رو انجام بده که ……..
  *mda*

  (0)
ارسال نظر


5 + = ده


آخرین خبرها