کد خبر: 52943 | زمان مخابره: ۲۳:۴۳:۲۶ - پنج شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۹ نظر | دفعات مشاهده : 1,790 views | |

عامل شکار آهوی ماده در موته دستگیر شد

۳

ساعت ۲۴ سه شنبه شب نیروهای یگان محیط زیست پناهگاه حیات وحش موته اصفهان متوجه پروژکتورکشی در دشت شده و جهت بررسی موضوع وارد عمل می شوند.

به گزارش «تابناک»، فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره به دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران گفت: محیط بانان پس از حضور در دشت یک دستگاه موتورسیکلت را مشاهده نمودند که بوسیله نور پروژکتور در تاریکی شب در جستجوی آهو بود.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: پس از اعزام نیروهای کمکی، محیط بانان بوسیله سه خودرو بصورت چراغ خاموش به سمت شکارچی متخلف حرکت کرده و پس از نزدیک شدن به موتورسیکلت جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شدند.

جمشیدیان گفت: راکب موتورسیکلت با مشاهده نیروهای محیط زیست بدون توجه به فرمان ایست محیط بانان اقدام به فرار نموده و مامورین نیز با خودرو به تعقیب وی پرداختند.

پس از تعقیب و گریز طولانی، به دلیل سرعت بسیار زیاد حین فرار، متخلف تعادل خود را از دست داده و موتورسیکلت وی واژگون شد.

بر اثر این حادثه شکارچی متخلف به شدت از ناحیه پا و لگن دچار آسیب شده و توسط محیط بانان به بیمارستانی در گلپایگان منتقل گردید.

فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان گفت: از این شکارچی متخلف یک دستگاه موتورسیکلت و لاشه یک آهوی ماده کشف گردید که پستان آهو هنوز پر از شیر بوده است.
آهوان ماده در این زمان از سال دارای یک تا دو بره هستند. متاسفانه ادامه حیات بدون حمایت و تغذیه از شیر مادر برای بره آهوها میسر نخواهد بود و به طور حتم بره ها نیز تلف خواهند شد.

این متخلف ماده آهو را بوسیله موتورسیکلت تعقیب کرده و پس از مدتی فرار و خسته شده حیوان، آهو را زنده گیری کرده و گلوی آن را با چاقو بریده بود.

مرتضی جمشیدیان اظهار داشت: شکارچی متخلف شب گذشته در بیمارستان گلپایگان تحت عمل جراحی قرار گرفته و پس از ترخیص از بیمارستان صبح امروز به مراجع قضایی معرفی و با دستور قاضی بصورت موقت روانه زندان شده است.

این متخلف دارای سوابق متعدد شکار غیرمجاز در محدوده پناهگاه حیات وحش موته بوده و پیش از این نیز به همین جرم بازداشت و محاکمه شده است.
۹ ديدگاه مطلب براي " عامل شکار آهوی ماده در موته دستگیر شد " ارسال شده است.

 1. محیط زیست دوست می‌گه:

  چه فایده فردا با وثیقه یا جریمه ازاد می شه.
  قانون در این زمینه ضعیف به نظر می رسد.
  یه زمانی کسی جرات نداشت یه بوته خار از بیابان بکند اما حالا کشاورزان کم تجربه و عمدتا بی تجربه در زمینه کشاورزی بهینه سالهاست به جان منابع حیاتی اب افتاده اند و شکارچیان غیر مجاز به جان محیط زیست و حیات وحش
  بعضی کارها و برخی قوانین را باید سوای دولتها و جناح بندی و سیاسی کاری ها بررسی کرد و اجرایی نمود

  (14)
 2. @ می‌گه:

  خیلی حیف شد..متخلف باید مجازات بشه

  (8)
 3. ابتکار می‌گه:

  برای طبیعت و حیات وحش زیبا ولی مظلوم ایران باید خون گریه کرد.

  (5)
 4. محیط زیست می‌گه:

  اوج رذالت و توحش!شکار آهوی ماده تو فصل شیر دهی؟!کاشکی محیط بانان دلسوز بره آهوها را پیدا و تیمار کنند.

  (8)
 5. یا ضامن اهو می‌گه:

  یا ضامن اهو خودت به حساب این کافران بی دین بی شرف برس

  (4)
 6. ابتکار2 می‌گه:

  این بی رحم سه تا آهو رو کشته

  (5)
 7. امید از وزوان می‌گه:

  محمد جمشیدیان و رسول قیومیان مخترعین جوان و نخبه شهر وزوان
  چاپ پست الکترونیک
  مجموعه: علمی تاریخ انتشار دوشنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۴ ۲۰:۰۸ نگارش یافته توسط مدیرکل سایت تعداد بازدید: ۲۰۹ کد خبر:۱۳۹۸

  محمد جمشیدیان-رسول قیومیان
  به گزارش پایگاه خبری امید وزوان دو تن از مهندسین جوان و نخبه شهر وزوان به تازگی اختراعی را به ثبت رسانده و هم اکنون این اختراع ارزشمند در حال تولید انبوه و حتی راه یابی به بازارهای جهانی میباشد. شرح مختصری از این اختراع به عرض خوانندگان و بازدیدکنندگان فهیم امید وزوان میرسانیم.
  اختراع با عنوان سیستم امنیت خودرو و جایگاه CNG در زمان سوختگیری
  توسط آقایان مهندس رسول قیومیان و مهندس محمد جمشیدیان در اداره کل ثبت اختراعات کشور با شماره ۷۸۳۸۹ به ثبت رسیده و با عنایت پروردگار درحال ساخت و انبوه سازی است.
  منبع:پایگاه خبری امید وزوان

  Abstract

  In this paper, a mechanism has been designed to enhance the security of vehicles surveys the reviews tips and safety fueling rules of these types of vehicle that nonconformity of them would cause accidents or non-compliance irreparable damages including empty car seat ,opening rear door, the engine’s turn off and most important of all ,valid date of inspection and stickers on refueling .the system checks the qualification of the vehicles for refueling in the desired time and providing the existing qualifications, allow them to be refueled and if any of the above are not met, the filling is prevented.

  Keywords: increasing security, safety tips and rules, the vehicle and CNG stations, the design.

  Rasoul Ghaumian[1], Mohammad Jamshidian[2]

  ¹-BS holder of mechanical engineering, heat and fluid trend
  ²-BS holder of IT

  (4)
 8. كانون امام خميني (ره) وزوان می‌گه:

  جناب آقای قیومیان و جناب جمشیدیان . موفقیت شما جوانان عزیز را صمیمانه تبریک عرض نموده . انشااله همیشه پیروز و موفق باشید

  (1)
 9. باشد که... می‌گه:

  باشد که روزی رسد به جای شلیک سرب داغ، نقش زیبایِ طبیعت ثبت شود؛ آنروز آدمی به حق انسان است!

  (0)
ارسال نظر


8 + سه =


آخرین خبرها