کد خبر: 50647 | زمان مخابره: ۹:۰۱:۲۶ - دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۳ نظر | دفعات مشاهده : 2,498 views | |

شناسایی افراد در عکس قدیمی و خاطره انگیز ۲۰

ax-ghadimi20-1k

از آلبوم تصاویر کانون شهید دستغیب میمه

ax-ghadimi20-2k

به خاکسپاری شهید اکبر مسافری

ارسالی توسط بهمن مسافری

ax-ghadimi20-3k

معتمدین منطقه میمه – سال ۱۳۱۴

ax-ghadimi20-3kxبا توجه به این که احتمال شناسایی افراد در تصویر فوق بسیار کم می باشد تصویر پشت عکس نیز خدمتتان ارائه می گردد.


 افراد شناسایی شده در پست

شناسایی افراد در عکس قدیمی و خاطره انگیز ۱۹

ax-ghadimi19-1k
۱۱- علی جعفری فرزند مرحوم حاج بهمن
۱۲- مجتبی نادیان فرزند رضا
۱۳- مهدی کاشی پز فرزند مرحوم حاج محمد


ax-ghadimi19-2k

۱- فریدون وطن خواه

۲-  محمدرضا بیک حسن

۳- حاج رضا مختاری

۵- علی عسگرزاده
۶- محمد صانعیان
۷- رمضانعلی صانعیان
۸- محمدرضا متوسلی
۹- محمدرضا قربان
۱۰- حاج عباس اسماعیلی
۱۱-احمد طلایی
۱۲-محمد اسماعیلی
۱۳- مشهدی رضا اعراب
۱۴- فریدون واسعی
۱۵- مرحوم ایراندوست پدر شهیدان ایران دوست

۱۷ آقای سجودی
۱۸- احمد اسماعیلی

۱۹- مرحوم حاج محمد اسماعیلی
۲۰- دکتر زمانی
۲۱- اکبر آقا محمدیان
۲۲- فتحعلی حدادی
۲۳- محمد خادم
۲۴- مرحوم رضا محمدیان؟؟

۲۵-آقای صنیعی
۲۶- مرتضی اسماعیلی
۲۷- سجودی
۲۹- محمدرضا حیدریان
۳۰- احمدرضا بیک حسن
۳۱- حاج حسن اسماعیلی


ax-ghadimi19-3k

با سلام، تشکر از شما و آقای محمدیان که خاطره سال های گذشته را برای من و دوستان زنده کردید . تصویر ۱۹-۳ مربوط به اهدای جوایز دانش آموزان ممتاز مدرسه راهنمایی میمه در سال ۱۳۵۶ است . به شاگردان اول هر کلاس یک جلد فرهنگ لغت اهدا شد .
۱- مظاهر مصلح

۲- بهمن فخریان

۳- علیرضا ذاکران

۴- اکبرآقا محمدیان

۵- سعید توکل

۶- مرتضی اسماعیلی معاون مدرسه

۷- ……احتمالا اهل زیاد آباد

۸- حسین طلائی

۹- مجید ایراندوست

۱۰ زنده یاد جمشید برومند رئیس مدرسه
۱۳ ديدگاه مطلب براي " شناسایی افراد در عکس قدیمی و خاطره انگیز ۲۰ " ارسال شده است.

 1. ................... می‌گه:

  مامان می‌گفت همیشه می توانی چیزی پیدا کنی که خوشحالت کند. زندان که بودم، وقتی آسمان قرمز شد و روزتازه ای به درون سلولم خزید، فهمیدم که حق با او بوده است.
  – آلبر کامو

  (1)
 2. ابوالففضل می‌گه:

  یا سلام و احترام
  با تشکر از کسانی که زحمت تدارک و تهیه این تصاویر زیبا و خاطره انگیز را کشیدند.عالیییییییییی

  (1)
 3. Mohammad samaei می‌گه:

  خبرگزاری جمهوری اسلامی
  عناوین برگزیده عناوین کل اخبار
  کد خبر: ۸۱۶۰۳۷۲۰ (۴۶۴۷۹۰۹) | تاریخ خبر: ۲۱/۰۲/۱۳۹۴ | ساعت: ۱۰:۴۱| نسخه چاپی | ارسال به دوستان
  فیسبوک
  تویترد

  عطر گل محمدی از نصف تا همه جهان
  اصفهان-ایرنا- گلاب و اسانس گل محمدی یکی از مهمترین فراوردهای گیاهی صادراتی استان اصفهان است که ارزآوری سالانه آن به حدود چهار میلیون دلار می رسد و می تواند تاچندین برابر افزایش یابد .

  براساس آمارهای منتشره ، سالانه بطور متوسط معادل چهار هزارو ۵۰۰ تن گل محمدی در نقاط محتلف استان اصفهان تولید می شود که از این گیاه خوشبو بیش از دو و نیم میلیون لیتر فراورده شامل گلاب ناب و اسانس گل محمدی به ارزش چهار میلیون دلار به کشورهای مختلف جهان صادر می شود .

  ‘ احمد رضا رئیس زاده ‘ مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در گفتگو با ایرنا تشریح کرد: این محصول گیاهی به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، عربستان و مجموعه ای از کشورهای اروپایی صادر می شود که در این میان کشورهای حاشیه خلیج فارس مهمترین اهداف صادرات گلاب و کشورهای اروپایی مهمترین خریداران اسانس این گل خوشبو هستند .

  غنچه خشک ، مایع گلاب و اسانس در واقع سه فرآورده برگفته از گل محمدی است که در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود و این تولیدات علاوه بر کاربرد پایه ای در تولید انواع عطر ، ادکلن و خشبو کننده ها ، مصارف غذایی و دارویی نیز دارد .

  سطح زیر کشت گل محمدی در ایران بالغ بر ۱۲هزار هکتار و استان اصفهان یکی از قطبهای تولید این گیاه معطر است ، شهرهای قمصر ، نیاسر، برزک (از توابع شهرستان کاشان) ، نطنز، شاهین شهر، میمه ، اصفهان و فریدن از جمله مهمترین مراکز کشت این بوته خوشبو در استان می شود که در این میان شهرستان کاشان با یکهزار و ۷۰۰ هکتار سطح زیر کشت این گل و تولید سالانه هفت هزار تن گل محمدی بیشترین میزان این تولید را در کشور و استان و اصفهان به خود اختصاص داده اند .

  این گیاه معطرعلاوه جنبه های تولیدی و اشتغال مستقیم موجب ایجاد جاذبه های گردشگری و توریستی در برخی مناطق استان اصفهان بویژه شهرهای قمصر و نیاسر شده و سالانه بویژه در فصل بهار که فصل گلابگیری است صدها هزار گردشگر و طبیعت گرد داخلی و خارجی را بخود جلب می کند .

  شکوفایی بخش گردشگری موجب رشد و رونق و جهش وضعیت اقتصادی و سیمای شهرها و مناطق مذکور بویژه نیاسر و قمصر طی دو دهه گذشته شده و این مناطق را به مرکز تولید ، اشتغال و کانونهای گردشگری تبدیل کرده است .

  گل سرخ ، رز یا محمدی، از گیاهان بومی که خاستگاه و موطن اصلی آن ایران است و تا ۳۵۰ سال پیش غیراز ایران جایی دیگررویش نداشته است در زمان سلسله صفویه و زمانی که دولت عثمانی همسایه ایران بود، این گل وکلیه دستگاه های گلابگیری ازایران به ترکیه وسپس به سوریه و بلغارستان برده شد.

  ایرانیان از نخستین کسانی بودند که از گذشته های دور به ویژگی های خوراکی و درمانی گل سرخ (محمدی) پی بردند. و گلاب گل مجمدی با نام علمی Rosa damascena همواره و به مناسبتهای مختلف مورد استفاده ایرانیان بوده است . گلاب از تقطیر گل های گل سرخ تازه چیده شده با آب بدست می آید .

  از تقطیر مجدد گلاب، فراورده ای به دست می آید که به آن گلاب دو آتشه می گویند. اگر مجدداً گلاب دو آتشه را تقطیر کنند گلاب غلیظی از نظر اسانس به دست می آید که فوق العاده معطر بوده و در حقیقت گلاب ناب و خالص است.

  به گفته کارشناسان کشاورزی در استان اصفهان زمینه ها و قابلتیهای فراوانی برای کشت و تولید و صادرات گل محمدی به عنوان صنعت سبز وجود دارد که بهره برداری از قابلیتها نیازمند مطالعه و برنامه ریزی د ربخش استاندار سازی و عرضه دارد و درنهایت با سرمایه گذاری در گلاب ارگانیک و استاندارد و ایجاد تنوع وخلاقیت لازم در بسته بندی محصولات می توان صادرات این محصول را ارتقا بخشید.

  این کارشناسان می گویند باتوجه به ظرفیت بالای استان اصفهان بویژه شهرستان کاشان در کاشت گل محمدی و تولید گلاب و محصولات جانبی آن و شناخته شدن ایران و استان اصفهان در تولید گلاب در جهان ،بهر برداری هرچه بیشتر از این زمینه نیاز مند بررسی و برنامه ریزی است .

  ه – ا / ۱۳۳۹
  انتهای پیام /*

  (0)
 4. 0111 می‌گه:

  ازچپ به راست….
  محمدحسین نادیان
  محمدمختاری فرزند حاج رضا
  محمدحسین سجودی….جلو
  مرحوم شادروان حمید نادیان
  …………….
  محسن ابرام فرزند رضا…جلو
  احمد قاسمی… عقب وسط
  سبحان سجودی …جلو
  مهدی بیکی حسن.. عقب
  بنیامین سلطانی
  و آقای یزدانیان
  ………

  (0)
 5. حسین کریمیان می‌گه:

  با سلام ۱. مرحوم مرتضی محمدیان ۲. مرحوم علی مسافری ۳. مرحوم حاجی واحدی /خداوند بیامرزد همه رفتگان و خفته گان در خاک را .
  جناب اقای مهندس شیبانی با طرح و برنامه های شرکت گلستان که با پیگیریهای بخشدار محترم و هیات مدیره و مردم و مدیرعاملی جنابعالی به نتیجه رسیده ایا
  ۱. شهرداری میمه جناب مهندس کرمی در خصوص امور عمومی و فضای سبز و حفر و ادامه کار استخر سرمزداباد همکاری و همدلی و همزبانی نمودهاند ؟
  ۲. ایا بخشدار محترم با مجموعه خود در خصوص منابع طبیعی منطقه و مکاتبات اداری همکاری خاصی داشته اند و با شرکت گلستان همدلی و هم زبانی داشته اند ؟
  خواهشمنداست گزارش نمائید تا اگر مسئولین وزارت کشور که گفته مقام معظم رهبری دولت و ملت همدلی و هم زبانی با شرکت شما که بیش از ۱۰۰۰ خانوار سهامدارند مشکلی دارید تا اقدام لازم و همکاری داشته باشند ///// همانند پیگیری و اختصاص زمین مورد نیاز شرکت شما توسط فرمانداری مجموعه اداری شهرستان و بخشداری و ادارت ذیربط ////// سپاس
  ————————
  با سلام شهرداری محترم ، شورای محترم شهر و بخشداری محترم میمه نسبت به کار شرکت گلستان بیش از حد انتظار همکاری نموده اند .

  (0)
 6. کیان میمه ای می‌گه:

  با سلام سایت فرمانداری در خصوص گاز رسانی به شهرک بزرگ اصفهان نوشته با حضور فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه گاز رسانی به منطقه شهرستان رسید .
  لازم به ذکر است در جلسه شورای اداری شهرستان شاهین شهر و میمه اقای حاجی نماینده مجلس فرمود . مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار برای زیرساختارهای شهرک صنعتی گلستان واقع در بخش میمه مصوب گردیده است در صور تیکه دامداران مشکل را حل نکنند اعتبار فوق برگشت داده میشود و ….
  جناب اقای حاجی نماینده محترم . برابر ائین نامه شهرکهای صنعتی ایران مصوب ۷ اسفند ۶۲ و در تاریخ ۲۳/۳/ ۶۳ در ۲۱ ماده و سه تبصره به تصویب هیات وزیران و درتاریخ ۱۸/۱۲/۶۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و در تاریخ ۱۸/۵/ ۷۷ تفویض اختیار به شرکت شهرکهای صنعتی ایران و ریاست مجمع عمومی در تاری۵/۹/۷۷ به تصویب رسیده را مد نظر قرار دهید که لازمست بدانید و افرادی که میخواهند در بخش میمه سرمایه گذاری نمایند برابر مصوبات و قوانین شهرکهای صنعتی پس از دریافت زمین از منابع طبیعی و یا زمین شهری و انجام امور اداری بخصوص زیست محیطی . شرکت شهرکها را موظف نموده تا نسبت به زیر سازی و تسطیح و خیابان کشی و تاسیسات اب و برق و گاز منطقه صنعتی اقدام نماید سپس در اختیار متقاضیان با پرداخت حق انتفاع تحویل گردد
  لذا وقتی نماینده محترم فرمودند که اعتبار برگشت داده میشود حالتی مانند منت سر مردم گذاشتن داشت در صورتیکه اینگونه نباید باشد چون طبق همین ائین نامه و مصوبات شهرکها را موظف به هزینه نمودن کرده است . در پایان کرارا از مسئولین استان بخصوص مدیران شهرکهای صنعتی درخواست گردیده که نسبت به اتمام تعهدات خود در شهرک صنعتی نگین اقدام نمائید تا جائی که هنوز مشکل تخلیه نخاله شهرک را نتوانسته اید حل کنید شهرک جدید پیش کش / اینکه بخواهیم بحث اعتبار و ……را با این روش تولید در ایران و ….به رخ مردم جویای کار بکشیم صحیح نیست همان بهتر که اعتبار تخیص یافته برگشت شود / سپاس

  (-1)
 7. کیان میمه ای ادامه بحث شهرکها می‌گه:

  با سلام
  ماده ۶ قانون شهرکهای صنعتی / استفاده از بودجه عمرانی یا سرمایه اصلی اولیه شرکت برای پرداختهای جاری و خدماتی که پس از اغاز بهره برداری از تاسیسات زیربنائی شهرک ضرورت خواهد یافت ممنوع است و کلیه هزینهای مربوط به خدمات و امور جاری شهرک صنعتی براساس ائین نامه ای که به تصویب مجمع عمومی شرکت شهرکهای صنعتی میرسد از صاحبان صنایع موجود در شهرک یا اشخاصی که بنحوی از انحا اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح خود را تهیه نموده اند دریافت میگردد . موارد و ضوابط و نحوه وصول هزینه های مذکور به تفکیک در ائین نامه مشخص است /
  حال با مثالی قضیه برای همه خوانده گان روشن کنم
  شهرک صنعتی نگین مستقر در بخش میمه اگر شخصی برای دریافت زمین به شهرکهای صنعتی استان مراجعه نماید مقداری حدود ۵۰۰۰متر مربع زمین به او واگذار میشود
  تا پایان فروردین امسال از هر متر زمین ۳۳هزار تومان حق انتفاع اخذ میکردند که ۳۰ درصد ان نقد مابقی در سی قط تقسیم میشد
  این مبلغ که حدود ۱۶۵ میلیون تومان میشود را شرکت شهرکهای صنعتی اصفهان دریافت میدارد در قبال ان جاده کشی روشنائی معابر اسفالت و جدولگذاری و گازرسانی و ابرسانی و احداث دفتر هیات امنا و حفر چاه اب و ……میشود نه پول زمین است نه پول……نه میتوان از خزانه برداشت نمود اما حدود ۱۲۰ پلاک در شهرک است به قیمت فعل ۶۶۰ هزار متر مربع باشد ضر بدر ۳۳ هزار تومان۲۱۷۸۰ هزار میلیون تومان میشود که رقم بالائی است اما چون حدود ۳۰ سال است نم نم فروخته شده قیمت کمتری را شهرکهای اصفهان دریافت نموده است اما درامد و فروش زمین برای شهرکهی ایران خوب است به کجا رفته و چطور شده خود مثنوی صد منی میخواهد
  خیلی از معترضین به دولتهای قبل مبنی بر این بود که شرکت شهرکهای ایران بنگاه معاملات است برای دولت چه سودی دارد فقط پاسخ این بود که صنایع را یکجا جمع کردیم و از اب و برق و گاز دولت استفاده میکنند و هزینه کردن اب و برق و گاز و تلفن دولت سود میبرد حرفی برای گفتن وجود نداشت
  علی ایحال ۱. شهرکها با پول صاحبان صنایع ساخته میشود و با پرداخت هزینه اسفالت و برق و…..
  ۲. مبالغ اختصاص یافته برای تشکیل شهرک در هر منطقه ای از صاحبان اخذ میگرددلذا لزومی بر منت گذاری نیست وقتی پروانه تاسیس گرفتند و خواسته باشند زمین بگیرند میگویند اه اقای ….گفت من ۸۰۰ میلیون اعتبار اختصاص دادم حالا چرا حق انتفاع میخواهید
  ۳. وزارت کشور در خصوص احداث شهرک میتواند نظر دهد و یا ….اما امنیت و ….هم به عهده وزارت کشور است کمی تا قسمتی اعتبار هم از شهرستان برای شهرک میتواند اختصاص دهد همانطوریکه بخشدار باقریان اولین جاده شهرک نگین را از اعتبارات شهرستان انجام داد/ سپاس

  (0)
 8. شك دارم می‌گه:

  تصویر ۲-۲۰ فرد شماره ۳ شباهت زیادی به مرحوم حاج ابوالقاسم حیدریان دارد. روحش شاد. مرد خوبی بود

  (0)
 9. از شهر اهورایی و باستانی می‌گه:

  در خجسته سالروز تاسیس شهر تاریخی و باستانی میمه پست کامل و مستدلی در سایت شهرداری میمه
  تحت عنوان تاریخچه شهرداری میمه کار شده است نکته مهم و موثر تاریخی میمه ان است که در حالیکه در استان اصفهان حدودا یکصدو چهار شهر وجود دارد میمه هشتمین شهر استان بوده و در حالیکه در سراسر کشور ۱۱۸۰شهر وجود دارد میمه جزو ۱۸۰شهر اول ایران اسلامی بوده است .و همه اینها لزوم توجه جدی تر و شایسته تر را به شهر و بخش تاریخی و فرهنگی میمه را به مسولین منطقه و شهرستان و استان و کشور یاد اوری می نماید.

  (2)
 10. ایران می‌گه:

  …ما برای اینکه ایران گوهری تابان شود ، خون دلها خورده ایم…
  *درود به شرف و روح پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید اکبر مسافری *

  (3)
  • گمنام می‌گه:

   احسنت
   خداوند پدر شهید مسافری را رحمت کند. در ایامی که منافقین سمپاشی می کردند خیلی محکم ایستاد و حتی خود فرزندش را به خاک سپرد تا …

   (2)
 11. نوادگان میرزافرهاد می‌گه:

  عکس۳-۲۰مرحوم میرزابزرگ جعفری و فرزندش مرحوم فرهادجعفری ک در این عکس ۴ساله بودند

  (1)
ارسال نظر


هشت + = 14


آخرین خبرها