کد خبر: 35321 | زمان مخابره: ۸:۰۸:۴۵ - دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۸ نظر | دفعات مشاهده : 5,528 views | |

استاد عبدالوهاب شهیدی – آهنگ به ولای علی

shahidi

 

دانلود آهنگ به ولای علی

دانلود با حجم کم

استاد عبدالوهاب شهيدي

  دستگاه : شور (آواز بيات ترك (زند))

 

 به ولايت حق، به ولاي علي
  كه عيان شده حق، ز لقاي علي
  به خداي علي، كه گداي علي
  ز جهان گذرد، به هواي علي
  سر و جان جهان، به فداي علي
  تو فرشته بام و سراي مني
  تو صفاده عشق و وفاي مني
  تو نمد زن شور و صفاي مني
  تو بقا، تو دليل بقاي مني
  تو فروغ جمال خداي مني
  تو نو ا گر هستي ما شده اي
  تو دليل وجود خدا شده اي
  عجبا عجبا كه چها شده اي
  تو كه معبد عشق و صفاي مني
  تو فروغ جمال خداي مني
  تو مويد ختم رسل شده اي
  دو جهان شده جزء و توكل شده اي
  همه گل، همه نكهت گل شده اي
  تو صفا ده باغ و سراي مني
  تو فروغ جمال خداي مني
  نه ثناگر عزت ذات توام
  كه چو آينه محو صفات توام
  به كرشمه حسن تو، مات توام
  تو فزون ز محيط و ثناي مني
  تو فروغ جمال خداي مني
  به ولايت حق، به ولاي علي
  كه عيان شده حق ز لقاي علي
  به خداي علي كه گداي علي
  ز جهان گذرد به هواي علي
سر و جان جهان به فداي علي
۱۸ ديدگاه مطلب براي " استاد عبدالوهاب شهیدی – آهنگ به ولای علی " ارسال شده است.

 1. خورشید می‌گه:

  سینه باید گشاده چون دریا

  تا کند نغمه ای چو دریا ساز

  نفسی طاقت آزموده چو موج

  که رود صد ره و برآید باز

  تن طوفان کشِ شکیبنده

  که نفرساید از نشیب و فراز

  بانگ دریادلان چنین خیزد

  کار هر سینه نیست این آواز
  هوشنگ ابتهاج

  (4)
 2. رها می‌گه:

  عالی بود..تشکر

  (3)
 3. شهروند میمه ای می‌گه:

  استاد دست شما دردنکنه علی (ع) نگهدارتان باد

  (0)
 4. محمد می‌گه:

  مثل همیشه عالی

  (0)
 5. مچکریم می‌گه:

  صبح میمه مچکریم.

  (0)
 6. ناشناس می‌گه:

  تا قافیۀ شعر، امیر است و غدیر است
  برخیز که هنگام مراعات نظیر است
  مَن ماتَ علی حُبّ علی ماتَ شهیدا
  آنانکه نمردند بمیرند که دیر است

  (2)
 7. از نسل اریا می‌گه:

  عالی بود.به این میگن صدا .صدا وشعر مکمل همدیگر =اهنگ ولای علی
  استاد درود .

  (0)
 8. م . متّقی می‌گه:

  ” بسم الله الاعظم و به ذکر شاه مُلک و ملکوت ، امیر حیّ لا یموت ، سلطان لاهوت و جبروت ؛
  حضرت سيّد الموحّدين؛ مولانا أمير المؤمنين عليه أفضل صلوات المصلّين ”

  محضر ذی عزّت شرف موسیقی ملّی ایران زمین ؛ جناب استاد عبدالوهاب شهیدی
  بودنت مبارک است آوای عشق ؛ تا ماه و خورشید برمی آید نام و یادت برتارک سرزمین چکامه ها و نغمه ها خواهد درخشید. طنین آوایت جاودان و سایه ی وجودت بر سر فرهنگ و هنر این سرزمین مستدام باد.
  غمت مباد و گزندت مباد و درد مباد
  که مونس دل و آرام جان و دفع غمی

  با احترام

  (1)
 9. اهورا می‌گه:

  راحت نوشتیم بابانان دادبی آنکه بدانیم بابابرای نان همه جوانیش راداد.برای شادی روح همه پدرانی که دیگردربین مانیستندیه شاخه گل به زیبایی سوره حمدبفرستید.مهربان پدرم روحت شادوروزت مبارک.

  (1)
 10. فرزند می‌گه:

  پدر دوستت دارم بابت تمام زحماتی که کشیدی دستانت را می بوسم و ممنونتم . روزت مبارک . . .

  (0)
 11. اهوراازخسروآباد می‌گه:

  به پاس اولین بوسه ای که پدرم به رسم مهردراولین ساعات تولدبه گونه ام زدومن نفهمیدم!وبه یادسوزنده ترین بوسه آخرکه به رسم وداع به صورتش زدم واونفهمید!یادش راگرامی میدارم.نثارروح همه پدران که دیگربین مانیستندفاتحه قرائت کنیم.روزپدرمبارک

  (1)
 12. دلواپسان مردمی می‌گه:

  دلواپس حذف بنزين پتروشيمي هم هستند!
  ترکیبی به نام «بنزن» وجود دارد که یک ترکیب معطر، حلقوی و آروماتیک است و اگر در بنزین وجود داشته باشد زود مي‌سوزد و درجه حرارت و انرژی زیادی تولید مي‌کند. این ترکیب صد در صد سرطان زا است.
  کد خبر: ۴۰۰۰۷۷تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ – ۰۸:۳۰ – 13 May 2014
  یکی از موضوعات دردسرساز و مشکل آفرین در کلان شهرهای کشور به خصوص شهر تهران آلودگی گسترده هوا است. بسیاری از کارشناسان دلیل اصلی الودگی هوا در کلان شهرها را با تحریم ها و تولید بنزین غیر استاندارد در پتروشمی ها مرتبط می دانستند. بر پایه همین تحلیل دولت یازدهم یکی از اولویت های خود را بهبود وضعیت آلودگی هوا عنوان کرد.

  بر همین اساس و با بررسی‌هایی که از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست انجام شد، یکی از عوامل اصلی آلودگی در شهرها بنزین تولید داخلی معرفی شد که در پتروشیمی‌ها تولید مي‌شود. بنابراین این سازمان با همکاری وزارت نفت از پخش این بنزین که به گفته کارشناسان از مقادیر زیادی “بنزن” (یک ماده سرطان‌زا) تشکیل شده است، جلوگیری کرد. این موضوع باعث شد تا وزارت نفت برای تامین بنزین مصرفی کشور به واردات بنزین با استاندارد یورو 4 که از کیفیت بیشتری برخوردار است روی آورد.

  با اعلام خبر واردات بنزین مورد نیاز کشور رسانه های مخالف دولت عنوان کردند “با توجه به کیفیت بنزین تولید داخل و عدم کیفیت بنزین وارداتی این کار ابهاماتی در بردارد.” این رسانه‌ها انجام این کار را برخلاف اقتصاد مقاومتی مي‌دانند و از افراد پشت پرده ای یاد مي‌کنند که ازانجام این کار سود مي‌برند. این گفته‌ها اما در تناقض با صحبت کارشناسان است، اسماعیل کهرم کارشناس محیط زیست و مشاور رییس سازمان حفاظت از محیط زیست معتقد است که بنزین تولید داخل واقعا آلوده به مغادیر زیادی مواد سرطان زاست که برای سلامت مردم خطرناک است.

  او در گفت‌وگو با تدبیر تاکید مي‌کند: با وضعیت حال حاضر کشور با هر انگیزه ای که بنزین وارد شود در صورتی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد، مفید است. کهرم درباره تولید بنزین در پتروشیمی های کشور به تدبیر مي‌گوید: تا قبل از اعمال تحریم‌ها چیزی حدود 67 تا 68 میلیون لیتر در کشور مصرف بنزین داشتیم که چیزی حدود 42 تا 43 میلیون لیتر از آن را در کشورتولید مي‌کردیم و ما بقی وارد مي‌شد. بعد از اینکه کشور تحریم شد، تصمیم گرفتند که چیزی حدود 23 تا 24 میلیون لیتر کسری بنزین در کشور تولید شود.

  او ادامه مي‌دهد: ترکیبی به نام «بنزن» وجود دارد که یک ترکیب معطر، حلقوی و آروماتیک است و اگر در بنزین وجود داشته باشد زود مي‌سوزد و درجه حرارت و انرژی زیادی تولید مي‌کند. این ترکیب صد در صد سرطان زا است. در تولیدات بنزین در اروپا از این ماده چیزی حدود 5 درصد استفاده مي‌شود، اما براساس آمار در کشور ما چیزی حدود 50 درصد استفاده مي‌شود. این ماده سرطان زا است و در هر جایی که از آن استفاده شده و مورد آزمایش قرار گرفته از انسان، موش و هر جاندار دیگری دچار سرطان شده است. بنابراین بنزینی که در داخل کشور تولید مي‌شد و در حال حاضر دستور توقف تولید آن صادر شده است، بنزین آلوده کننده و بسیار خطرناکی برای انسان بود.

  این کارشناس محیط زیست به شایعاتی درباره واردات بنزین به کشور اشاره و مطرح مي‌کند: با این ترکیبی که از تولید بنزین داخلی عنوان شد به نظر من اگر حتی براساس مطالبی که شایع کردند نفع شخصی عده ای هم در این کار وجود داشته باشد، مشروط بر اینکه بنزینی که وارد مي‌شود با استانداردهای یورو 4 باشد، بهتر از ابتلا به سرطان در میان جمعیت زیادی از مردم کشوراست.

  او با توجه به توقف پخش بنزین تولید داخل در شهر تهران، به بهبود وضعیت آب و هوا تاکید و عنوان مي‌کند: وضعیت آب و هوا بهتر است. البته با یک گل بهار نمی شود اما در حال حاضر هوا بسیار تمیز و شفاف است. شرکت کیفیت هوا مدام وضعیت آلودگی هوا را اعلام مي‌کند و براساس آخرین آمار در 15 روز گذشته روزهای سالم ما افزایش داشته است. البته همین که عامل آلودگی از هوا حذف شود خود یک امتیاز بزرگ است به همین منظور من خیلی خوش بین هستم به اینکه بنزین با کیفیت تری وارد کشور مي‌شود.

  کهرم درباره تاکید و همکاری وزارت نفت و سازمان حفاظت از محیط زیست به منظور جلوگیری از تولید بنزین با بنزن بالا و واردات این کالا توضیح مي‌دهد: اصرار وزارت نفت و سازمان حفاظت از محیط زیست هم به این دلیل است که مي‌دانند کیفیت بنزین تولید داخل به چه صورت است. این ارگان‌ها از ضرر و زیانی که بنزین تولید داخل به مردم وارد مي‌کند با اطلاع هستند. حتی اگر بنزینی که وارد مي‌شود پشت پرده برای کسی نفع داشته باشد چندان در برابر سلامت مردم مهم نیست اما با این شرط که بنزین وارداتی با کیفیت باشد و به بهبود کیفیت هوای کمک کند. پس باید از کسانی که بر مصرف بنزین بی کیفیت تولید پتروشیمی‌ها اصرار مي‌کنند پرسید که چه قدر به سلامت مردم اهمیت مي‌دهند؟ http://www.tabnak.ir/fa/news/400077/دلواپس-حذف-بنزين-پتروشيمي-هم-هستند

  (0)
 13. وطن امروز می‌گه:

  هنرمندان میمه ای استاد عبدالوهاب شهیدی و حامد زمانی و امراله احمد جو افتخار تمامی مردم منطقه میمه و استان اصفهان بوده و خواهند اما ما می گوییم جای جای این منطقه وطن و زادگاه ماست و شهر من و روستای شما ندارد همگی و جملگی زادگاه مشترک همه ماست

  (0)
 14. احسان می‌گه:

  بسیار متشکرم خیلی زیبا بود باز هم از این آهنگها برایمان بگذارید. ضمنا از وضعیت فعلی استاد شهیدی و خانواده اش مطلبی جهت اطلاع عموم بگذارید که در چه سنی وکجا اقامت دارند.

  (0)
 15. مارال می‌گه:

  زنده باشی هزار سال

  (0)
 16. حمید صادق می‌گه:

  درود بر صدای زیبای استاد عبدالوهاب شهیدی که خیلی آگاهانه و نا آگاهانه قدرش ندانستند
  عمرت پابرجا

  (0)
 17. میرزائی می‌گه:

  استاد شهیدی سلام-اگر در تمام سوابق هنریتان فقط همین یک اثر را داشتید باز هم فوق العاده بود.زیرا همانگونه که شاعر و حضرتعالی در مدح آن حضرت فرموده ایدsadتو بقا؛تو دلیل بقای منی)

  (0)
 18. #عید_غدیر_خم_مبارک می‌گه:

  ذکر علی عبادت است

  (0)
ارسال نظر


هشت + 7 =


آخرین خبرها