کد خبر: 25907 | زمان مخابره: ۱۶:۱۰:۳۵ - یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ | ۲۵ نظر | دفعات مشاهده : 3,537 views | |

تشکر از هیئت وزوانی های تهران و تبریک به شهردار وزوان

4

داود دقیانوس :

به نام او که جان را فکرت آموخت
من لم یشکر المخلوق و لم یشکر الخالق
با سلام و ادای احترام
محرم ماه عجیبی است ، گویا عطر و بویش ، ضامن حضور و پویش مداوم جهان خلقت است ، به نحویکه کامهای نیامده به دنیا را نیز مسخر و مطیع خود کرده است . انسانها به دلیل داشتن گوهر اختیار در دریای زلال ، با اشکهایشان ، روح خود را شتسشو میدهند تا پاک و مطهر ، به خوبی و شایستگی هدف از خلقت را مصداق باشند.
دستهائی که یکپارچه با خلوص نیت بر سینه میکوبند ، چشمهائی که خون می گریند و پاهائی که برهنه خاک را می جویند و حنجره هائی که با صدای بلند فریاد ” یا حسین ” سر میدهند این سیرتکامل معنوی تا قیام قیامت ادامه دارد و درک عمیق این معنا ، فهم فلسفه زیبای عاشوری است . که هرساله در دهه اول محرم ، در شب هفتم امام حسین (ع) عاشقان پاک باخته در مسجد جامع شهر وزوان ، با اراده و ایمان پولادین بر مناره ایمان خویش اذان وحدت میخوانند و عاشورائیان را به خوان پربرکت آن امام شهید عارفانه و عاشقانه میزبان میشوند و با شور و شعور حماسی و عشق تمام عیار به معارف و ماهیت محرم ، در سیر نفسانی ومعنوی که امتداد خون شهداست تمام پتانسیل و مساعی خود را خاضعانه و مخلصانه با انضباط کامل اجتماعی و انبساط خاطر و اخلاق اسلامی بکار میگیرند. و علاقه و اخلاص خود را در جهت ایجاد بسترهای مناسب فرهنگی برای حضور گسترده انسانهای فرهیخته و عاشق سالار شهیدان در قالب هیئتهای عزاردای نشان میدهند.
**********
آری آنها انسانهای عاشقی هستند که هر ساله بی ادعا تمام توان و پتانسیل خود را عاشقانه بکار میگیرند تا با بهره گیری از ظرفیتهای بی بدیل مذهبی و معنوی مردم این شهر ، مراتب ارادت خویش را به اهل بیت صادقانه بعنوان آموزه های عاشورائی و سمبل دینی در مدرسه ذهن تکرار کنند .
**********
با این رویکرد شفاف ، به منظور ایجاد و استمرار مسیر احیاء فرهنگ عاشورائی و مودت اسلامی و پیوند قلب و عاطفی ، هیئت محبان حضرت ابوالفضل تهران که متشکل از وزوانیهای محترم و با ایمان مقیم تهران هستند. امسال محرم نیز در زادگاه خویش حضورگرم و صمیمی یافتند و با خلق حماسه شور و شعور حسینی ، فضای روحانی مضاعفی ایجاد کردند بنحویکه هرگزسردی هوا و بارش باران تاثیری دردلهای گرم و مهربان آنان و سایرین نداشت . و گویا نزول بارش رحمت الهی گناهان را آهسته و پیوسته می شست . در اینجا فرصت را غنیمت شمرده تا به رسم ادب اجتماعی از حضور فرد فرد آن عزیزان تشکر و قدردانی نمایم که اینچنین اقتدار دینی خود را در عرصه مراسم سوگواری سالار شهیدان به منصه ظهور رساندند.
همچنین شایسته است به رسم ادب ، از زحمات بی شائبه هیئات محترم مسجد جامع شهر وزوان که هر ساله این چنین عاشقانه فضای معنوی ایجاد میکنند و با این نگرش و عملکرد دینی و اجتماعی ، با عنایت خاص پروردگار ، دریای خروشانی مملو از عواطف دینی وهم پیوستگی اخلاقی را یکپارچه و گسترده بوجود می آورند که همواره در اذهان مردم مومن موج میزند و اخوت اسلامی و همدلی را به ارمغان می آورند .
آری در پرتو و تلالو این اندیشه ناب اسلامی است که همه انسانها عاشق و عزادار، با شیفتگی یک دلدار رو به سوی یک محبوب ، فریاد “یا حسین ” می زنند .امید است با عنایت به معارف دینی ، همواره جامعه ای مملو از صفا و صمیمیت همچون ماه محرم داشته باشیم .

شایان ذکر اینکه مراسم معارفه شهردار محترم وزوان نیز برگزار گردید لازم میدانم فرصت را غنیمت شمرده ضمن تجدید احترام به همشهریان عزیز و گرامی ، و تشکر از زحمات شورای محترم شهر وزوان و عرض تبریک انتخاب شهردار محترم جناب آقای مهندس صرامی توفیقات ایشان را در ظل عنایت خداوند متعال خواستارم باشم .

با تجدید احترام
داود دقیانوس
سوم آذرماه ۱۳۹۲
۲۵ ديدگاه مطلب براي " تشکر از هیئت وزوانی های تهران و تبریک به شهردار وزوان " ارسال شده است.

 1. ناشناس می‌گه:

  زیباتر از تمامی حالات زندگی…این حس فوق العاده ی ماه محرم است

  (0)
 2. همشهریهای شما می‌گه:

  با سلام
  آقای دقیانوس از عنایت شما سپاسگزاریم

  (0)
 3. امیر می‌گه:

  با سلام —
  مطالب بالا درعین فصاحت وبلاغت گویای واقعیتی است که همه ساله شاهد آن هستیم سبک عزاداری هیئت حضرت ابوالفضل(ع) مجیدیه تهران که نمادی ازعزاداری منطقه وبه خصوص شهر وزوان می باشد مورد توجه مردم شرق تهران بوده وهست .نکته حائز اهمیت اینکه هرساله درتاسوعای حسینی این هیئت مذهبی وبه طریق اولی شوروشعور حسینی مرود توجه اقلیتهای مذهبی هم قرارگرفته ونذورات ایشان درخور توجه وتامل است.
  بازهم سپاس

  (0)
  • غلامرضا طاهرپور می‌گه:

   جادارد اینجانب نیز به عنوان یک شهروند وزوانی مقیم تهران از هیئات مذهبی خصوصا هیئت ابوالفضل العباس(ع) وزوان که در مراسم با عظمت شب هفت آقا اباعبدالله الحسین(ع) شور و شعور خود را به منصه ظهور گذاشته و پذیرای هیئت عزاداران ابوالفضل مجیدیه تهران بوده اند، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

   (0)
 4. وزوانی می‌گه:

  کارت درسته

  (0)
 5. ازوزوان می‌گه:

  نام حسين است چه ها ميكنند همه را دور هم جمع ميكند سفره اي به گستر دگي تمام دنيا

  (0)
 6. مهدی قیومیان می‌گه:

  سلام و درود بر امام حسین (ع) و اولادش و اصحاب شهیدش
  بنده حقیر به عنوان یکی از خدمتگزاران هیئت حضرت ابوالفضل(ع) مجیدیه تهران از استقبال گرم ، پذیرایی مفصل و بدرقه بیادماندنی اعضای محترم هیئت ابوالفضل العباس وزوان و دیگر هیات مذهبی و اهالی خونگرم و مهربان شهر وزوان و مخصوصا با وجود بارش شدید برف و باران در هنگاه ورود به استقبالمان آمدند تشکر و قدردانی کرده و از طرف خود و کلیه اعضای هیئت ابوالفضل تهران بهترین آرزوها و شفای دردمندان را از خداوند منعال خواستارم.
  انشاا… در سالهای آتی بتوانیم بصورت باشکوه تر در این مراسم بزرگ شرکت نمائیم.
  با تقدیم سپاس به صبح میمه

  (0)
 7. وزوانی از تهران می‌گه:

  از آقای دقیانوس بابت ارائه مطالب ارزنده تشکر نموده و امیدوارم هیتهای تهران ، وزوان و میمه هم در ایام محرم بصورت یکپارچه عزاداری نمایند و حس دوستی و مودت را گسترش دهند مجددا از آقای داود دقیانوس تشکر میکنم که به این نکات همواره توجه دارند امید است در همه امور موفق باشید .
  دوست شما در تهران

  (0)
 8. محمد می‌گه:

  ديگه هي نگيد يك نفر از هيهت ما جاي توخالي چون ديگه پر نميشه

  (0)
 9. محمد احقاقی می‌گه:

  ازتمامی اعضای هئیت ابوالفضل مسجد جامع وزوان خصوصا هئیت امنای هئیت بابت دعوت وپذیرایی از هئیت ابوالفضل مسجد حجت صمیمانه تشکر وقدردانی می نمایم

  (0)
 10. حسین دوستی می‌گه:

  سپاس فراوان از تمامی برگزارندگان مراسم شب هفت اباعبدالله الحسین
  اجرتان بااباعبدالله

  (0)
 11. هلیا می‌گه:

  باسلام
  این همه برکت ازامام حسین است
  اجرتان باحضرت زهرا

  (0)
 12. غلامرضا طاهرپور می‌گه:

  بار دیگر فرصت را غنیمت شمرده و انتخاب شایسته شهردار محترم شهر وزوان جناب آقای مهندس صرامی را به کلیه همشهریان عزیز خصوصا اعضاء محترم شورای شهر شهیدپرور وزوان تبریک عرض نموده و توفیقات ایشان و دیگر خدمتگزاران به ایران اسلامی را در ظل توجهات خاصه حضرت بقیة الله الاعظم (عج) و رهبری داهیانه حضرت آیت ا..العظمی امام خامنه ای عزیز خواهانم.
  به امید پیشرفت، توسعه و آبادانی روزافزون شهر عزیزمان «وزوان»

  (0)
  • م.طاهرپوروزوانی می‌گه:

   السلام علیک یا اباعبداله الحسین(ع)
   من هم از هیئت حضرت ابالفضل(ع)مجیدیه تهران خصوصا ازآقای قیومیان بخاطر مداحی خوبشان تشکر و قدردانی کرده و توفیقات روزافزون ایشان را از خدای متعال خواهانم . م.طاهرپور ازشاهین شهر

   (0)
 13. وزوانی مقیم تهران می‌گه:

  وقتی پرچم خونین امام حسین ع بر دوش مردم حمل میشود و پیام محرم به طرق گوناگون عطر آگین فضای جامعه میشود همه به اصل خود بر میگردند و همه چیز را فراموش میکنند و سعی دارند حسینی فکر کنند و زینبی عمل کنند این شعر و شعور و درک مشترک همه انسانهاست که جوش و خروش می گیرند ولی نکته مهم این است که این خصلت بایستی در طول سال با انسان همراه باشد و مختص یک هفته و یک روز نباشد چراکه ما همواره اعتقاد داریم که کل یوم عاشور یعنی هر روز بر ذلت و نفسانیت بتازیم و تسلیم زر و زور و تزویر نباشیم و با همه مهربان باشیم و سعی کنیم همه را زیر چتری حمایتی خود قرار دهیم و از بحثهای حاشیه ای و دنیوی بگذریم و کلان تر فکر کنیم فکر خود را معطوف به جامعه کوچک خود نکنیم و از رسالت اصلی باز بمانیم از کوچه های تنگ نظری و بن بست خارج شویم و در اتوبان زندگی به شایسگی ادامه مسر دهیم و به هدف غائی آفرینش برسیم من قصد تذکر به سروران خودم ندارم و لی از فضای جامعه نیز احساس دلتنگی میکنم و دوست دارم همه در وادی دین ، دیندار و علمدار واقعی باشند و این علم را هرگز بر زمین نگذارند .
  خدایا ما را در مسیر پربرکت امام حسین پایدار و استوار بدار.

  (0)
 14. مصطفی نقیان می‌گه:

  اسلام علیک یا اباعبدا…
  با تشکر از هییت حضرت ابوالفضل وزوان و از پذیرایی هایی ک از ما شد متشکریم و از اینکه ما را یاری کردند

  (0)
  • رضا صمدیان می‌گه:

   با سلام ضمن قدردانی از جنابعالی و تمامی اعزای محترم هیئت ابوالفضل وزوانیهای تهران برای شما ارزوی موفقیت را داریم

   (0)
 15. محمد زمانیان می‌گه:

  عالی بود.دمت گرم

  (-1)
 16. حسن رخشانی می‌گه:

  با سلام
  وصلوات بر محمد وآل محمد(ص) با تشکر از کلیه عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) هیئات مذهبی وزوان و هیئت عزاداران حضرت ابالفضل العباس (ع) وزوانی های مقیم تهران مسجد حضرت حجت (عج) که با همت بلند و اراده قوی دعوت هیئت اباالفضل العباس (ع) وزوان مسجد جامع را لبیک گفته و با نظم و برنامه ای مدون پس از زیارت قبر آقا علی عباس وارد وزوان گشته و در زیر بارش باران و رحمت الهی به عزاداری مشغول شدند و از هیئت اباالفضل العباس (ع) وزوان که در آن شرایط به استقبال هیئت مجیدیه آمدند تقدیر و تشکر می نماییم جا دارد از پذیرایی و استقبال گرم کلیه همشهریان محترم وزوانی نیز تقدیر و تشکر گردد .
  ضمنا انتصاب شهردار محترم وزوان جناب مهندس صرامی را به کلیه همشهریان محترم وزوان تبریک عرض نموده و موفقیت ایشان را در اجرای برنامه های آبادانی و عمرانی و فرهنگی و اجتماعی شهر آرزومندیم.

  (0)
  • رضا صمدیان می‌گه:

   سلام / عزیزم از اینکه دعوت ما را پذیرفته اید تشکر و قدر دانی میشود راستی سبک عزاداریتون و نظم هیئت خیلی خیلی جالب بود از دوستان عزیزم آقا مرتضی و آقا مهدی قیومیان که مسئولیت انتظامات هیئت را عهده دار بودن تشکر میکنم انشاا… کنار مرقد آقا حسین بن علی و ابوالفضل العباس عزاداری کنیم

   (0)
 17. امیر رضا فتحی پور از تهران می‌گه:

  با سلام به همه وزوانی های عزیز
  مردم وزوان خیلی کارشون درسته همیشه وهمه جا

  (0)
 18. همشهری در شمیرانات می‌گه:

  همه وزوانیها کارشون همیشه و همه جا درسته قدر همدیگر را بدونید آقا رضا خیلی دوستت داریم وزوانی همیشه سرحال.

  (0)
 19. محسن خانعلی می‌گه:

  حمدوسپاس خدای راکه تمام عالم به معرفت او عارف است وبه عنایت بی علت او واقف
  عرض سلام و ادب واحترام
  نتیجه بذر تلاش و کوشش شما،درخت امیدی است که به بار می نشیند ونوید بخش آینده ای پر نشاط وزیبا است درود بر همت بلندتان.
  تشکروقدردانی رادارم از هیئت ابالفضل(ع)شهر وزوان.درضمن انتصاب شایسته شهردار محترم وزوان جناب آقای مهندس صرامی را به همشهریان محترم وزوانی تبریک عرض نموده واز خداوند متعال آرزوی موفقیت را برای ایشان خواستارم.ارادتمند شمامحسن خانعلی-سیف اله خانعلی.

  (0)
 20. محسن خانعلی می‌گه:

  باسلام و احترام خدمت برادر عزیزم جناب آقای مهدی قیومیان
  اکنون که با همت و تلاش خالصانه شما خیمه سوگ حسینی بر دلهای رهپویان وشیفتگان مکتب سرخ اهل برپاست وفرصتهای مغتنم معنوی برای دلدادگان فراهم،سزاوار دانستیم که به پاس قدردانی وتکریم ازمقام ومنزلت ومرام والای خادمی،نشانی ماندگار بر سینه پرمحبت شما نصب نموده تا با ارائه آن در روز محشر از مزایای گهربارش بهره مند شوید انشاءالله.روح پدر وبرادر عزیزتان شاد.تشکرو قدردانی را از شما برادر بزرگوار را دارم.ارادتمند شما محسن خانعلی.21/3/93

  (0)
 21. علي رخشاني می‌گه:

  با تشكرو قدرداني ازهيت ابوالفضل وزوان بابت زحمات بسيار زيادي كه براي هيت ابولفضل تهرلن
  كشيدند متشكرم

  (0)